Březen 2017

Jak si neutrhnout kšandy...

22. března 2017 v 17:35 | Wess z YouTube |  AC Sparta a fotbal vůbec
Zrovna dnes večer budou dva odchovanci naší Sparty hrát v nároďáku proti Litvě! Přijeli rádi reprezentovat Česko, tak jako v současné době dobře reprezentují Spartu v zahraničí!!Usmívající se

Dva Sparťani


P. S.
Dnes držím jim a celému mužstvu palce!!

Psáno dne 22. března 2017

Nejen jaro dělá pokusy!!!!!!!!!!

20. března 2017 v 8:57 | Wess z YouTube

Díky YouTube dělám i já pokusy!!ÚžasnýSmějící seS vyplazeným jazykem

P. S.
Totiž mám rád krokusy!!
A naopak nemám rád blbou cenzuru! Tak někdejšího Bacha na vás!!Usmívající seOPRAVDU CENZUROVÁNO!!?? Why? Je přece zřejmé, že písničky jsem stáhnul z YOU TUBE, vážená redakce???Plačící


Psáno 20. března 2017

Kam s ním...?!?

2. března 2017 v 16:40 | Wess |  Společnost

Je vám název tohoto mého fejetonu nějak povědomý? Určitě mnozí poznali, že se jedná o našeho klasika Jana Nerudu a jeho slavný a skvělý fejeton o jeho slamníku z roku 1885.

Pointa je v tom, že autor si pořídí novou vycpávku do postele a najednou má problém, kam se starou slámou z postele. Přichází přitom na spoustu nesmyslných nápadů, které naštěstí neprojdou. V jednu chvíli byl ten klasik odhodlán odložit starou slámu jako jiní - na ulici! Zachrání ho jeho služebná svým nápadem, že slámu dá mlékařce jako podestýlku do chléva pod kozu.

Možná, že Neruda ještě před onou spásnou a definitivní myšlenkou svojí služebné nastolil jinou známou otázku takříkajíc pozdějšího leninského ražení, tedy to známé "Co dělat?" (viz politický pamflet známého ruského klasika z roku 1902).

Tak nějak jsem uvažoval po přečtení únorového článku t. r. v Parlamentních listech s lákavým titulkem "Žrádlo přivezou děti atd., atd."! A musím zdůraznit, že zejména pak po letmém výběru a přečtení ne nezajímavých názorů některých čtenářů tohoto článku!

To jsem si totiž, přiznám se, ponejprv položil zmíněnou otázku "co dělat?". Ale pak jsem si vzpomněl na našeho velkého Čecha Jana Nerudu….., a ten jeho malostranský slamník! Usmívající se

Názory čtenářů PL - cituji:

Já se nechci té doby před listopadem 1989 nijak zastávat, Mirko Hýl, 16. 2. 2017 11:39:54
ale tenkrát ta vesnice, kde mám chalupu a kam jsem jako kluk a mlaďas jezdil na prázdniny, tak ta vesnice, tak nějak víc žila...Pořád nějaké zábavy, tancovačky, poutě, vožíračky...:-)) I když jako pražák jsem to měl od místních frajerů těžký, protože venkovské holky letěly na pražáky jako vzteklé :-))) No nic, prostě tenkrát ta vesnice víc žila. Dneska, když tam člověk přijede, tak je tam mrtvo...Všichni zalezlí, nic se neděje. V hospodě, když se náhodou otevře mimo letní sezonu, se řeší jenom samé existeční věci...jako ten je bez práce, ten se bojí o práci atd... Prostě, taková ta pohoda a bezstarostnost, zábavy, posvícení, vožíračky....:-)) jsou pryč...

Reagovat

Re: Já se nechci té doby před listopadem 1989 nijak zastávat, Pepa z depa, 16. 2. 2017 11:44:41
Souhlasím. Lidé jsou opět rozparcelovaní. Kdo chodí do kostela a kdo ne. Kdo co dělá, s kým je s kým ne. Udává se, pomlouvá, kolaboruje. Krade se a ještě víc, šmelí, podvádí.

Reagovat

Re: Já se nechci té doby před listopadem 1989 nijak zastávat, SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2, 16. 2. 2017 11:45:29
Taky na té vesnici byla práce pro většinu lidí, ČSAD jezdilo, takže obslužnost byla.

Reagovat

Re: Já se nechci té doby před listopadem 1989 nijak zastávat, brlhoh, 16. 2. 2017 11:46:35
Přesně tak a není se čemu divit, dnes už se spolu nebaví ani příbuzní. A druhá stránka jsou prachy, ono jich je taky míň.

Reagovat

Konec citace z:


Wessova poznámka nakonec:

Co s tím?
I tak by totiž, možná jako třetí možnost, mohl znít název mého dnešního fejetonu! Mrkající
Závěrečná modlitba spisovatelova - (rozuměj - Jana Nerudy) - cituji:

"Všemohoucí nebe! Děkuju ti vroucně, že jsi mne dnes přede všemi myšlenkami milostivě zachránilo a ostříhalo vtipy moje, takže jsem nevzbudil ani nelibost mocností této země, aniž ublížil na duševní čistotě milým spoluobčanům svým, nebo na zdraví zítřejšímu našemu číslu, jež je nedělní - Amen!"

Modlitba spisovatelova byla zkopírována ze serveru:


Psáno dne 2. března 2017