Listopad 2016

Cuba si…

27. listopadu 2016 v 9:53 | Wess z webu |  Společnost
"Kuba bez něho nebude už to, co bylo," řekl Mario Astoria, zatímco slunce vycházelo nad starou Havanou.Vzpomínám si na naše klukovské kytarové začátky , kdy na počátku 60. let mj. oslavili úspěch kubánské revoluce příslibem " lepších časů " básník Pavel Kohout a brněnští zpěváci žertovných kupletů Pantůček a Fuchs satirickou písní v rytmu latinskoamerického tance cha- cha :

"Tetičko Ameriko co ty, co ty říkáš na novoty,
svět ti přestal čistit boty, a žije si, jako ty…

Kuba si, Yankee no - ne, lid neprodá svou kůži lacino,
Yankee no, Kuba si, ať se blýská na časy.

Z módy už vyšel moudrý bača, ne národy už nejsou ovce,
svět už není dětská káča, a žije si, jak chce…"

P. S.

Holt, byla to tehdy spontánní a mladá doba...; a přiznám se, že se mně líbila - byli jsme mladí… a hráli jsme tu cha - chu také! Smějící se

Psáno dne 26. listopadu 2016


Sparta válí...

25. listopadu 2016 v 9:08 | Wess z webu |  AC Sparta a fotbal vůbec
Sparťanští fotbalisté jsou ve vyřazovací fázi Evropské ligy. Znovu po roce, počtvrté za posledních sedm let. Výjimečný počin stvrdili ve čtvrtek večer vítězstvím 1:0 proti Southamptonu, které zařídil obránce Costa. Už kolo před koncem podzimní části je jisté, že vyhrají skupinu K.
Úžasný signál!!Sparťané jsou opět wonderteam s tím mladým trenérem v čele....a jeho spolupracovníky - internacionály Sparty!

A kolik vás ještě nehraje pro zranění a nemoc?

Na silnějšího protivníka Sparta letos v pohárech nenarazila. A vzhledem k rozsáhlé marodce i trestům, kdy ji neustále chybí kolem deseti hráčů základního kádru, musí už několik týdnů hrát dvakrát v týdnu pořád ve stejné sestavě, což hráče logicky vyčerpává. Se Southamptonem byli na lavičce kromě veterána Millera jen dorostenci, mezi nimi šestnáctiletý Majka, o rok starší Dudl či osmnáctiletí Novotný, Köstl a Havelka.
Obdivuhodné!!! ÚžasnýPsáno "den poté" 25. listopadu 2016

O královské hře…

20. listopadu 2016 v 9:10 | Wess |  Nostalgie


Často se nechám inspirovat vysíláním ČRo 2 právě v nedělním ránu ještě v posteli. Dnes to byl mj. vstup šachového velmistra Maršálka, který nejprve pohovořil o aktuálním listopadovém duelu mezi vyzyvatelem Rusem Karjakinem a současným mistrem světa Norem Carlsenem. A potom se rozhovořil o historii i současnosti této královské hry… a jak!!

A tak i já jsem si maně vzpomenul na tatínkovu prvorepublikovou učebnici šachové teorie, jejíž název si už nevybavím. Hlavními protagonisty v ní byli Rus Aljechin a Kubánec Capablanca se šachovými zápisy svých slavných partií o mistra světa.


Otec v době mého dětství v padesátých letech vždy v neděli dopoledne chodíval do kavárny Slávia na "partičku šachů", jak říkával. Hrával to prý na slušné amatérské úrovni a také mě do tajů této krásné hry zasvětil. A tak vzpomínám na naše duely s bratrancem, který byl sice o jeden rok mladší než já, ale porážel mně. Hrával ty šachy za svoji školu a měl i teoretické základy v zahájení partie a tak jsem hned na úvod našich vzájemných utkání před naším košatým ořešákem dostal pomocí známého postupu " mat na pár tahů" skutečný potupný mat. Toto zahájení jsem pak i já uplatňoval s vrstevníky - začátečníky.

Pamatuji velmi, jak jsme s tátou fandili při utkáních sovětských velmistrů Botvinnika se Smyslovem nebo Talem. A pak zejména zápasy s mladým americkým velmistrem Fischerem.
Byla to tehdy také hra "i o politice ve studené válce" a tak tehdy se o vývoj těch velkých utkání zajímali i obyčejní lidé stejně jako o fotbal nebo hokej.


Asi před dvěma lety jsem se s kamarádem z dětství a spolužákem ze základní školy nostalgicky vzpomínal v prostředí veslařského klubu na naše amatérská sportovní klání - fotbal, hokej, atletika, stolní tenis - mezi sebou nebo proti žákům vedlejší paralelní třídy atp.
Kamarád byl skutečně sportovně nadaný i tělesně velmi disponovaný na zmíněné sporty a mezi námi patřil mezi nejlepší. Oprávněně jsem ho v tomto hezkém přírodním prostředí i po létech chválil. Tvářil se skromně a spokojeně a k mému velkému překvapení mně sdělil, že i šachy uměl kdysi výborně! A vzápětí dodal: "To dnes už je nemám s kým hrát, nikdo z "kluků je neumí!"
A tak jsem jenom dodal: "Holt musíš změnit lokál!" A vzápětí jsem si vzpomněl na svého otce i smutnou skutečnost, že naše hodonínská kavárna Slávia již neexistuje a její budova slouží mnoha pánům a mnohým aktivitám…!


Psáno dne 20. listopadu 2016

Dnes nejdu do práce...

17. listopadu 2016 v 8:33 | Wess z you tube |  Společnost
... dnes totiž hraje Divokej BillÚžasnýP. S.
...

Poslední dobou v lese,
nikdo neví, kde jsme,
venku se pasou kozy,
dělá si taky každá co chce.
Pošeptáš mi, co tě láká,
a to je pro čmeláka,
co broukal v klidu svůj part,
najednou malá louka
Start!
...pro všechny první třídu..
Start!
...pro všechny první tříduPsáno 17. listopadu 2016

Tam to je všechno…

14. listopadu 2016 v 10:21 | Wess z webu |  Co napsali jiní ...
Usmívající se

"Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí."

"Poslušně hlásím, že ten pán je hotovej nezmar. Jako nějakej Bouška z Libně. Vosumnáctkrát za večer ho vyhodili vod Exnerů a dycky se jim tam vrátil, že si zapomněl… - No dovolte? - Takovej byl vytrvalej, že se moh stát ministrem."

"Dřív to bejvalo horší. Obžalovaný museli chodit po rozžhaveným železe, pít roztavený volovo… Dneska? Je to legrace! Kavalce máme, stůl máme, záchod máme přímo pod hubou, poměry se rozhodně zlepšily! K našemu dobru."

"Von se každý může zmejlit, a musí se zmejlit, čím víc o něčem přemejšlí. Soudní lékaři jsou lidi, a lidi mají svoje chyby. To už je tak v přirozenosti lidský, že se člověk mejlí až do svý smrti. Proto říkám, že jsou lidi chybující, že se mejlejí, ať je učenej, nebo pitomej, nevzdělanej blbec. Mejlejí se i ministři."

(Citáty z knihy i filmu Dobrý voják Švejk…)


"V Bibli najdete skoro všechno, ale ve Švejkovi je úplně všechno."
Zdeněk Mahler
Psáno dne 13. listopadu 2016

Hrdost krejčího na svoje řemeslo

12. listopadu 2016 v 9:06 | Wess z webu |  Co napsali jiní ...


"Mám radost, že mou dovedností dělám z křivých lidí rovné." Úžasný
Psáno dne 12. listopadu 2016

Když zvítězí tramp…:-)

10. listopadu 2016 v 18:19 | Wess |  Politika
Usmívající se
Letošní ohlasy na výsledek prezidentských voleb v USA jsou rozmanité, rozporuplné, úsměvné i méně kladné.
Mnozí naši slavní umělci v Parlamentních listech však jsou, jak jinak, opět pozitivně naladěni…Mlčící! Mně ovšem v diskuzi na článek Radost pro lidi… etc. zaujal spíše níže uvedený názor "otas.ota-y" - cituji:

celé to vítězství trampa nejlépe zhodnotil ovčáček, otas.ota, 10. 11. 2016 13:05:32
"je to doklad, že se dá porazit manipulované veřejné mínění...a je to tak, jenomže kus pravdy je, že opět jinou manipulací...jsem rád, že tramp vyhrál, ale jen proto, že to vyvolalo zděšení u těch, které nemám rád"

citováno doslova i se stylistickými překlepy z:


P. S. Poněvadž význam letitě manipulovaného veřejného mínění v české kotlině nabývá na intenzitě, chtěl bych jenom pomocí odkazu na odborný text připomenout sobě i případným čtenářům NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ZPŮSOBY MANIPULACE S VEŘEJNÝM MÍNĚNÍM
citováno z:


Ten závěr za článkem je ovšem velmi inspirující:

"Jediný způsob, jak změnit špatně nastavený systém, je odmítnout se na něm podílet a aktivně se podílet na jeho kritice a nápravě."

Konec citace"No God, No Religion Nobody to rule over me I'm free, that's me
And that's the way it's gonna be

Don't trust my government and those who make the law
If they want peace why do they start another war
And all this preaching 'bout what's right and what is wrong
Have led this simple man to write this protest song"

( Závěrečná slova z písně....)
Psáno dne 10. listopadu 2016Úžasný

Kdysi jsem psal o výsledku amerických prezidentských volbách

9. listopadu 2016 v 9:33 | Wess |  Politika
Tehdy, v roce 2008, jsem na tomto blogu psal nadšeně o vítězství Baracka Obamy a jeho vizi světa a věřil jsem v něho.
No a on osobně mě po celou dobu svojí mise nezklamal. Jenom jsem se znovu přesvědčil, že i když se mužům na postu prezidenta USA říká, že "jsou nejmocnějšími muži světa", pak ovšem skutečnou silou USA je síla věřitelů, kteří sanují neustále astronomicky rostoucí státní dluhy. Neříkám v tuto chvíli nic, co by nevěděl každý uvažující člověk.

Takže teď s jistými rozpaky blahopřeji novému prezidentovi Trumpovi, který má k Česku a Zlínsku zcela jistě blízký vztah!

A v této chvíli se z tv zrovna dovídám, že klesají světové ceny ropy i dolar samotný!! Zda je to dobře nebo ne, vědí burzy a šejkové….! ÚžasnýSmějící seJe na prachy

P. S.

Přeji volbami rozděleným Spojeným státům, ať se zase spojí…..( nejenom jako kdysi proletáři všech zemí Usmívající se)!!Psáno dne 9. listopadu 2016

Kde, či v čem je chyba?

6. listopadu 2016 v 9:48 | Wess |  Společnost
Listoval jsem jen tak v článcích jiných uživatelů Blogu.cz a narazil jsem na velmi krátký článek o komunismu a historii českého národa, spíše ovšem na kratičkou diskuzi k článku….!
A v ní mě zaujala následující slova - cituji:

"Člověk má právo uvažovat si dle svého, ale když jsou ty úvahy inteligentní, mají přeci jen větší hodnotu."

Konec citace


Wessova poznámka:
Již od 1. září t. r. v mém blogu je evidována nulová statistika návštěv, přestože v jiném - "více celostátním" TOP Listu - v něm je pravidelná účast nenulová!?!

Nevím, zda přátelé v Blogu.cz neudělali někde chybu Usmívající se!
V každém případu jsem rád, že v Blogu.cz již od roku 2008 mohu publikovat!!


Psáno dne 6. listopadu 2016

Co je problémem...?

5. listopadu 2016 v 11:30 | Wess z webu |  Společnost

"Není problémem nasytit chudé, ale je problém nasytit ty bohaté..."

Matka TerezaPsáno dne 5. listopadu 2016