Říjen 2016

Škoda! A takový to býval velký svátek!

30. října 2016 v 19:05 | Wess z webu

Mám pouze 71 let a necítím se ještě plně fundován k hodnocení současného dění v naší České kotliněNevinný! Nebo, že bych nechtěl "kápnout božskou"!?!

Nicméně v této chvíli pouze využívám myšlenky spíše ještě starších - cituji:

"A dodnes těžce nesu rozdělení republiky v roce 1993 a stále to beru jako zradu na těch, kteří se o republiku zasloužili, i na té republice samé. Podle mne ideály Československé republiky zanikly se zánikem republiky samé a současné vedoucí osobnosti nemají nejmenšího práva se jich dovolávat. Vždyť Československá republika vznikla na ideálech samostatnosti českého a slovenského národa, na ideálech husitství, na ideálech sokolství, na ideálech národního obrození a na ideálech, které nesli ti mužové 28. října. Co z nich zbylo? Husitství a národní obrození popíráme, sokolství je na úpadku a ideály mužů 28. října jsou pro smích šaškům, kteří si říkají umělci. Nedávno jsem poslouchal v rozhlase pořad ke svátku sv. Václava. Hezky ho chválili, zaslouženě a zaslouženě vzpomněli i jeho bratra, který položil právě základy českého státu, jací to byli významní Češi, ale mezi jednotlivými proslovy se hrály cizí písničky v řeči většinou nesrozumitelné. Neboť ani angličtina to nebyla. A tak to bylo i loni na 28. října.
Jak mladá generace může chápat ten odkaz 28. října, když češství a slovanství je pro mnohé, kteří se mohou prezentovat v médiích, odporný nacionalismus, husitství a národní obrození jsou téměř sprostá slova, když, ač je to zákonem z roku 1919 zakázáno, se používají šlechtické tituly a k dynastii, která byla roku 1918 tehdejším nejvyšším orgánem republiky svržena, se mnozí lnou jako k jediné záchraně? Co si má tedy o tom mladá generace myslet? Oslavy republiky, takové, jaké byly a jak mi vykládali mí rodiče, to rozhodně nejsou a medializace 28. října se utápí v ubohosti a malosti lidí ženoucích se za penězi a nezaslouženými poctami a říkajících si "občanská společnost". Škoda! A takový to býval velký svátek!"

Konec citace


Psáno dne 30. října 2016

Slova jiných…

30. října 2016 v 17:40 | Wess z webu |  Co napsali jiní ...

"Technika překonala všechny vzdálenosti, avšak nevytvořila žádnou blízkost."

"Velký problém západního světa není v nedostatku hodnot, ale to že vše je převedeno na hodnotu."

Martin Heidegger
1889 - 1976
P. S.

Psáno dne 30 října 2016

Od Spirituál kvintet

25. října 2016 v 11:33 | Wess z You Tube |  Muzica
Píseň "Tam, kde zem duní..." velmi proslavil právě Spiritál. Škoda, že se zpívá více v podání jiného interpreta....NevinnýMálo českých zpěváků má hlas jako Karel Zich....Úžasný
Lyricko epické vojenské balady, možná ze staré Francie....Usmívající se

Složení Spirituálu se měnilo, ale basista byl jeden ze stabilních..., a ta dívenka také!!MrkajícíJablíčka vždy potěší!!Nevinný

P. S. Nejlepší nakonec mého pobytu v Brně, tak to, prosím, chápejte...!!Úžasný


Vloženo dne 25. října 2016

Šťastné roky šedesáté...

14. října 2016 v 10:40 | Wess z you tube |  Muzica
....a teprve v těchto létech je vzpomínka na ně ještě šťastnějšíÚžasnýSmějící se


P. S.
Nádherné to rocky!!! Úžasný

Psáno dne 14. října 2016

Citáty z internetu - jen tak...

12. října 2016 v 17:08 | Wess z webu |  Společnost


"Třesu se někdy o svou vlast, když pomyslím na to, že Bůh je spravedlivý."

Thomas Jefferson - třetí americký prezident

"Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země."

Ernest Hemingway - americký spisovatelPsáno dne 12. října 2016

Krásně upovídaní lidé

11. října 2016 v 10:59 | Wess z webu aj. |  Společnost

"Máš řečí, jak holič v sobotu", se říká často nejen u nás na Moravském Slovácku a zcela jistě v celé české kotlině. A svojí poznámkou chci dokázat, že tato profese je vnímána i ve světě podobně.Úžasný

Tak jsem chtěl začít vzpomínku na francouzského zpěváka a herce Yvese Montanda po přečtení jeho životopisné knihy Hlava plná slunce, vydané v u nás v ČSR v roce 1958 nakladatelstvím Mladé fronty.

Nevěděl jsem předtím, že tento proslulý šansoniér začínal jako učeň holič - kadeřník a teprve později pracoval v mnoha dělnických profesích, než začal s dráhou umělce.
Yves Montand byl v 50. letech minulého století člověk levicově zaměřený, ostatně jako mnozí tehdejší nejen francouzští umělci nejrůznějších uměleckých oborů.

Na tomto místě chci citovat se zmíněné knihy velmi krátký úryvek umělcových "krásně upovídaných" vzpomínek:

"……Lidé u holiče z neznámých důvodů odkládají své společenské masky. Podnikatel tam mluví otevřeně, svatoušek se rozpovídá o svých záletech, cynik se stává sentimentálním. Stačí připomenout si honosnější výzdobu a holírna se změní ve velkou zpovědnici, kam si každý přichází očistit svědomí pod záminkou, že upravuje vousy nebo vlasy.
Z počátku jsem byl ještě příliš mladý, abych se doopravdy zajímal o vyprávění těch upovídaných lidiček. Později jsem se zas nudil, protože mě práce netěšila, a celou tu spoustu důvěrností jsem ani nevnímal. Přece jsem se však někdy při obsluhování sušičky nebo při mytí vlasů hodně poučil o ženské mentalitě. Jsem přesvědčen, že dramatik, kterého zajímají taje ženského srdce, by mnoho získal, kdyby načas oblékl bílý plášť kadeřnického učně. Myslím, že špionážní služby o tom vědí mnohem víc a že už dávno nasazují veselé nezbedy s bystrýma očima do holičských salónů navštěvovaných politiky, podobně jako využívají pokojských a číšníků, před nimiž se se lidé neobávají ukázat v pravém světle……………"

Konec citace

P.S.
Nicméně tohoto velkého Francouze chci prezentovat především jako zpěváka Usmívající se!


Psáno dne 11. října 2016