Červenec 2016

Slova jiných moudrých

22. července 2016 v 18:51 | Wess z webu |  Drobné moudrosti

"Velká idea se v nevhodném prostředí mění v řadu nesmyslů."
Vasilij Osipovič Ključevskij

"Je mnohem snazší stát se moudrým, než přestat být blbcem."
Vasilij Osipovič KljučevskijPsáno dne 22. července 2016

Jděte do Prčic…

19. července 2016 v 17:36 | Wess z webu |  Politika

Byly na webu chvíle, kdy jsem se zájmem hltavě četl také Britské listy. Myslel jsem si, že existuje "jakástakás" souvislost třeba s Brity a s jejich "konzervativní seriózností" a teprve po létech jsem poznal svůj omyl.
Pochopil jsem, podotýkám prostě zklamán, že politické komentáře redaktorů tohoto listu jsou spíše bulvárním politickým kaleidoskopem, kterým já čas od času pouze zaháním svoji osobní intelektuální nudu.
V těchto dnech mě však docela rozveselil nenápadný článek, popisující akci související s místem známého pochodu Praha - Prčice Usmívající se krásným způsobem, včetně vzniku názvu této akce http://blisty.cz/art/82997.html

Ten údajný vznik jsem si potvrdil na webu https://cs.wikipedia.org/wiki/Pochod_Praha%E2%80%93Pr%C4%8Dice - cituji:

" …Trasu údajně inspirovala paní Běla Dvořáková, která zakladatelům pochodu, marně hledajícím atraktivní cíl ve vzdálenosti kolem 70 kilometrů od Prahy, aby se trasa dala ujít za denního světla, řekla: "Je čas na oběd, běžte s tím už do Prčic!"[1] Pochod se obvykle koná 3. sobotu v květnu…."
Konec citace

Wessova poznámka:

Podstatu mé poznámky bych chtěl vyjádřit slovy Stanislava Diviše (1953), zakládajícího člena skupiny Tvrdohlaví, která má svoji v pochodem proslavených Prčicích na zámku další významnou, tentokrát kulturní akci "Nulté sympozium" - a z něho cituji:

"Chtělo se mi zpomalit, přenést se daleko od reality, kde čas má jiný rozměr. Pootevřel jsem dvířka do světa, kde existuje jedenáct dimenzí, paralelní vesmíry, do prostoru, kde pravda je smělejší a neuvěřitelnější než fikce."
Konec citace

Prostě v té zběsilé palbě článků Britských listů o "islámu, brexitu, tureckém evropanství a uprchlictví, významu NATO a EU vůči "expanzi Ruska" e.t.c. mně připadl název článku "Jděte do Prčic" velmi vhodný Úžasný.

Psáno dne 19. 7. 2016

Je to vtip, bajka nebo zase něco „ze života“…?

12. července 2016 v 8:17 | Wess z webu

Citace z webu

Přišel tchoř k zajíci do nory a praví: "Zajíci, tady něco smrdí a dokud to bude smrdět, tak se odtud nehnu".

Konec citace


P. S. Ta slova asi nenapsal Ezop, ale jsou dobrá!! Smějící seÚžasný


Psáno dne 12. července 2016

Něco letní trampské romantiky

8. července 2016 v 9:09 | Wess z you tube |  Muzica
Nebyl jsem letos hned na třech setkáních s mými kamarády z dětství a vojny, vlastně z mládí, kde také kytary tehdy nechyběly!!
Tak alespoň pár vzpomínek od kytary!!


Tak ahoj, kamarádi!!!!!!!!!!!!!!!

Na rok určitě!!

ÚžasnýStaňa

Psáno dne 8. července 2016