Leden 2016

Co mě rozesmálo dnes...?

26. ledna 2016 v 8:29 | Wess z webu |  Co napsali jiní ...
No přece ranní vysílání ČRo 2, které je skvělé každý den!!DmiŇu, ňu, ňu,

Ňu, ňu, ňu,

New York,

Gmido mraků až domy se tam drápou,

A7na Empiru zvony bijou Dmipůlnoc,

Bneúspěšní A7na chodníku Dmichrápou(A7).

Ňu, ňu, ňu,
Ňu, ňu, ňu,
New York,
vagabundi přikrytí jsou saky,
jářku kdybych bydlel v Americe,
asi bych tam s nima ležel taky.

FBam Joe D7složil hlavu G7do kouC7ta,

Dmimá sen, Gmiže si koupil BPlymouA7tha.

Ňu, ňu, ňu,
Ňu, ňu, ňu,
New York,
tady hledat štěstí nechce se mi
s vagabundy na chodníku, chrápat
já chci raděj ve své rodné zemi.

Bam Joe složil hlavu do kouta,
má sen, že si koupil Plymoutha.

Ňu, ňu, ňu,
Ňu, ňu, ňu,
New York,
tady hledat štěstí nechce se mi
s vagabundy na chodníku, chrápat
já chci raděj ve své rodné zemi.

P. S.
Pana Mládka, skvělého banjistu a recesistu, mohu již od jeho "Jožina z bažin". A po dnešním ránu je to opět ono světýlko v tunelu,, který hned tak neskončí!!Úžasný

Psáno 26. ledna 2016

Řeklo se ne jen tak…

20. ledna 2016 v 10:01 | Wess výběr z HN |  Společnost

"Každý, komu nechybí Sovětský svaz, nemá srdce. Každý, kdo jej chce zpět, nemá rozum."

"Historie dokazuje, že všechny diktatury, všechny formy autoritářské vlády jsou přechodné. Pouze demokratické systémy nejsou přechodné. Bez ohledu na nedostatky, lidstvo nevymyslelo nic lepšího."

"Pokud národ není schopen udržovat se a reprodukovat, pokud ztrácí vitalitu a ideály, pak nepotřebuje zahraniční nepřátele - rozpadne se tím sám."


P. S.
Ze všeho nejvíce jsem se ve svém životě vždy obával ztráty vlastní vitality a ideálů…!
Wess


Psáno dne 20. ledna 2016

Exkluzivní podmínky revolucí…

19. ledna 2016 v 8:21 | Wess výběr z webtisku |  Politika


"Když se lidi hádají, tak se dobře krade. To je stará politická moudrost. Stojí za to pozorovat, kteří politici přikládají pod kotel, ať už z kterékoli strany."

"Evropských, či dokonce křesťanských hodnot má dneska plnou klapačku kdejaký znovuzrozený obránce víry. Titíž lidé pak jedním dechem mluví o pseudohumanistech, trestu smrti pro vlastizrádce a ochraně národních hranic. Ani je přitom nenapadne, že si protiřečí."


P. S. Co toho je mezi lidem Usmívající se a také Zamračený!Psáno dne 19. ledna 2016

Takové jsou naše evropskočeské ženy…!

16. ledna 2016 v 10:16 | Wess |  Politika

Ano, i politický bulvár to říká ve dvou dnech o dvou ženách a jejich antagonismům. Jedna je smyslností samou a druhá zase, ve dnech kongresu ODS, oplývá nezvykle velkou skromností svého postavení ženy v politice a jistě zejména k očekávaným víkendovým volebním výsledkům.

Včera v PL zveřenila svoje myšlenky Veronika - cituji:

Veronika Žilková o problémech s imigranty: Je to u nich pud přírody. Časem k těm novým samcům půjdeme dobrovolně. Musíme zavést multikulti výchovu do každé školy

"Před dvaceti lety jsem byla na filmovém festivalu v jedné z arabských zemí. Po projekci jsem se bavila s jedním vysoce postaveným místním podnikatelem - Arabem. Podle mne jsem tehdy zcela normálně konverzovala o filmu. Když ale večírek skončil, Arab na mě ukázal rukou, ať jdu s ním. On nechápal, že moje konverzace s mužem je běžná evropská komunikace, a já nechápala, že když se v jejich zemi žena baví s mužem, je to jasné znamení, že je volná. Jen pláč a fotky mých dětí mě uchránily a já se mohla vrátit s delegací na hotel."

Konec citace

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Dnes se zase náramně hodilo Alexandře reagovat nejenom na "multikulturu EU" Verunky a tak zároveň tím spláchla jak socany, tak rudozelené ve stylu sloganu "modrá je dobrá" - cituji :

Multikulti výchova do každé školy? Rudozelení aktivisté chtějí mít z lidí stádo. Odpovídá možná první dáma ODS

"Hlavně bych nechtěla, aby to, že jsem žena, bylo hlavním kritériem, kvůli kterému bych byla zvolena."

Ohlasy na zmíněné články PL se jenom hrnou v reakci webčtenářů PL: jenom dva nevulgární cituji:

Jistě v každé vlčí, 16. 1. 2016 8:48:59
smečce je určitě nějakej ten vlk hodnej a schopnej té integrace. Proč ti politici mají jakž takž rozumné nápady před vstupem a nebo odchodu z vrcholné politiky ?

ODS má perspektivu.,16. 1. 2016 9:40:30
Až lidem dojde, že celý levicový policejní puč byl o nezdaněných kabelkách státní úřednice, a až prokouknou socansko-oligarchovu klaku jako nástroj třídního boje proti svobodným lidem, vrátí se ODS do vlády a vyvede nás z EU!

P.S.
Buďme rádi, že jsou právě takové, ty naše džínové prdelky Usmívající se! A hleďme je ubránit před všelikými nebezpečími z ciziny, ať samy chtějí nebo nechtějí! Nějak to přece musí jít!!


Psáno 16. ledna 2016 - u příležitosti 27. kongresu ODS Mlčící

Mít či nemít…?

14. ledna 2016 v 10:19 | Wess ze své knihovny |  Politika


"Musíš mít partaj. Partaj je takové obskurní prostředí, které nemá nic společného s reálným životem. Oni musejí uplatnit úplně jiné schopnosti než schopnost vést obec - intrikařit, podvádět, sehrát scénu. (…)
Kdo má výjimečnou schopnost být filharmonikem, hrát první housle, piano nebo cokoliv, obejde politiku velkým obloukem a nepůjde dělat kariéru do partaje. (…)

Pro většinu zištných, ambiciózních mladých lidí je politika nejlepším druhem výnosného zaměstnání. (…)
Čili v politice je to pro lidi méně talentované na odborné, literární, umělecké činnosti a je to nejjednodušší cesta, jak získat slušné platové ohodnocení. (…)

V politice stačí, když do ní jde jako podnikavý, mladý podnikový hoch. Tu kariéru si musí vysedět. Vysedět soboty, neděle (…) On musí být vidět, musí být slyšet. Musí mít svoji skupinu nebo musí být v nějaké vlivné skupině, která se chce prosadit, protože ten jednotlivec sám by musel být se svými schopnostmi Richelieua nebo intrikána, který bude umět využít rozpory mezi skupinami. Musí projít hierarchií. A to dokáží lidé, kteří umí podlézat, kteří dokáží svým kolegům lhát, slibovat.
A to je zvláštní umění. Kdyby byla soutěž v běhu, musím umět rychle běhat. Ale tohle je soutěž v tom, jak ty ostatní doběhnout. (…)

Teď jsme mluvili o převažujícím typu politiků a těch jsou možná dvě třetiny. Pak je v politice třetina lidí, kteří jsou poctiví. (…)

Společenský systém spíše vytváří prostor pro gaunery. (…)
Jak ten systém změnit a navrátit ho ke společnosti, o které snil Platón a filozofové, to je otázka pro velkou diskuzi."
(Citováno z knihy Martina Komárka "Poslední slovo Valtra Komárka")

Poznámka - Wess:

Citovanou knihu, o vánocích 2015 darovanou, čtu se zájmem! Dilema, zda "mít nebo nemít partaj", ovšem nechci řešit, poněvadž z poměrně nedávné doby vím, jak neslavně dopadlo Občanské fórum (OF) jako "hnutí občanů".
Snad jediné chci podotknout a to, že dokud se bude pro obecné označení regulérní politické strany používat i mezi seriózními občany to hanlivé slovo "partaj", pak ona sama a její členové nemohou být považováni za společensky úctyhodnou a státu prospěšnou organizaci.
Prostě slovo partaj jsem si vždy spojoval s jiným slovem - pavlač! A pavlačová partaj je snad nejhorší kombinací těch dvou, na první pohled jenom mluvnických dvojčat, pokud se týká třeba skloňování podstatných jmen! A politických stran provádějící pavlačovou politiku - tzv. partajničení, těch dnes ke škodě občanů a věcí veřejných stále je hodně a lze jen doufati, že nepřibývají!!?


Psáno dne 14. ledna 2016

Udělej si uzel…

12. ledna 2016 v 9:23 | Wess |  Společnost

"Ke všemu si navíc musíte připočíst i fakt, že když takový muž celý život nevidí odhalený ženský obličej a ani vlasy a najednou v hluboké noci vidí ženy s odhalenými obličeji, že je to pak pro něj, jako by viděl ty ženy nahé. Takže je pak úplně logické, že to má za následek sexuální agresi. To je něco podobného, jako když je nějaký člověk vychováván v přísné katolické morálce a souloží pouze v pyžamu a potmě a pak se stane ministerským předsedou a vidí najednou nahou ženskou. Že pak padne i vláda, je úplně logické..."

Z myšlenek sexuologa Radima Uzla


P.S.
Co si dnešní člověk má vzít z denního tisku? Alespoň nějakou legraci i když se vlastně není čemu smát Usmívající se!


Ilustrační foto


Psáno dne 12. ledna 2016

Při novoročním cigaretu

5. ledna 2016 v 14:01 | Wess ze své knihovny |  Co napsali jiní ...


(1.leden)
Oharek jsme zahodili, zapálili jsme sobě oň cigaret nový. Špoulíme ústa, pouštíme modré kroužky do vzduchu, jež rozvlněný teplý vzduch směrem k oknu nese, a myslíme na to, že lidé myslejí, že je nový rok. Chudáci, což myslejí, že to jde s roky jako s cigarety a jako se svíčkami, když jeden dohoří, že o teplý jeho kouř můžem rozžít nový, a když nechceme, že nemusíme? (…) Až budeme trochu učenější a porozumíme tomu, co je věčnost, porozumíme také tomu, co je čas. Prozatím jmenujeme časem rozměry vlastních svých úkonů životních, okamžik žalu nebo radost jmenujeme věčností, celý život svůj okamžikem, zkrátka, my myslíme, že čas roste jako my, že má klouby jako my, a kdyby nebylo nás, že by ani prstem pohnout nemohl. Jsme - li někdy tuze, takhle až světově moudří a přitom s koketní vědeckostí také trochu skromní, myslíme sobě věčnost as jako moře a rok - totiž čas, v němž jsme krejčímu zaplatili jedno zimní a jedno letní konto - as jako moře toho kapku, v níž se honíme co infusorie.
Z novoročního fejetonu
Jana Nerudy v Národních listech z roku 1868
P. S.

Vždy jsem obdivoval a obdivuji fejetony a eseje druhých. Již od studentských let samozřejmě znám od Jana Nerudy fejeton 1. máj 1890 a dnes, na počátku roku 2016 jsem klasikovi vděčný za jeho zajímavé myšlenky tentokrát ve fejetonu o Novém roce 1868 v Národních listech, v nichž byl tento český klasik významným redaktorem.

PF 2016 Smějící se Wess


Psáno 5. ledna 2016

Z bajek a podpovídek K. Č.

3. ledna 2016 v 9:42 | Wess opsal z webu |  Co napsali jiní ...


Důležitá moucha
To nevíte? To je přece ta moucha, co si sedla na čelo královo!
Osel
Fuj! Taková vážná doba, a třešeň se nestydí kvést!

Zaměstnavatel
Osm hodin práce, jak to? Myslíte, že já vydávám peníze jen osm hodin denně?
Vládce
Já vám nařizuju, abyste mně platili, a vy mne platíte, abych vám poroučel.

Korouhvička
Dnes se fouká od severoseverozápadu, a basta!
Tlení
Také já jdu s dobou.

Vojevůdce
Hubu držet, moji hrdinové!
Morálka šelem
Jsou jen dva druhy tvorů: nepřátelé a konkurenti.

Jeden z usměrněných
To je báječný pocit, že také já jsem My.


P. S.

Začínat nový rok Karlem Čapkem není špatné, naopak!

Psáno 1. ledna 2016

Novoroční nejenom sportovní fair play…

2. ledna 2016 v 10:51 | Wess |  Společnost


Na počátku roku 2016 byla ČT nesporně první, která reagovala na fakt, že letos bude po čtyřech letech konána zase letní olympiáda, tentokrát v Brazílii. V hlavním večerním času totiž uvedla celovečerní film Fair play o 80. letech mladé běžkyně a její matky v předolympijském atletickém roku v Československu.

Filmem tak zřejmě naše tv neotřelým způsobem varuje před dopingem stejně jako v roku 2012 prezident WADA - cituji z českého webu:

Prezident Světové antidopingové agentury WADA John Fahey vyzval všechny dopující sportovce, aby se zřekli účasti na Olympijských a Paralympijských hrách v Londýně.

"Říkám, že toto je ten nejčistší možný způsob: jestliže jsi dopujícím sportovcem a chtěl bys soutěžit v Londýně, potom raději odejdi ze svého olympijského týmu," řekl Fahey.

Doping je podvod, to je jasné a jednoduché. A když budeš soutěžit v Londýně a jsi dopujícím sportovcem, odsoudí tě nejenom tvoji přátelé - sportovci, ale podvedeš fanoušky v celém světě, zneuctíš svoji státní vlajku a pošpiníš ideály celého olympijského hnutí.

"Dopující sportovec nemůže mít úspěch, je to zcela kontraproduktivní. Jestliže by měl dopující sportovec dokonce vyhrát medaili, nikdy se nebude moci podívat na sebe do zrcadla a říci si "dobrá práce, zasloužím si ji."

"Olympijské hry jsou pro mnoho sportovců absolutním vrcholem, a proto také tvrdě trénují po celou čtyřletou olympijskou periodu a nepřejí si, aby jejich úsilí bylo zmařeno dopujícím sportovcem, který navíc špiní sportovní ideály."

Pan Fehey zároveň aplauduje světové antidopingové komunitě a mezinárodnímu olympijskému hnutí za to, že se společně snaží ještě před Hrami odhalit dopingové hříšníky. Velké poděkování také patří Britskému antidopingovému výboru, který připravil antidopingový program.

"Budou to Olympijské hry s největším počtem otestovaných sportovců v historii. Dopující sportovci si musí být jisti, že jakmile vstoupí do olympijské vesnice, budou pod drobnohledem antidopingových komisařů," dodal Fahey.

"Mezinárodní olympijský výbor a Organizační výbor Her společně připravily velice obsáhlý antidopingový program. Na místě bude odebráno 6.250 vzorků a komisaři budou také velice úzce spolupracovat s výzvědnými službami a policií."

"Rád bych také dodal, že Britský antidopingový výbor má právo testovat sportovce v přípravných kempech ještě před zahájením Her a také se počítá s úzkou spoluprací mezi jednotlivými antidopingovými výbory celého světa a s využitím jejich zkušeností v boji proti dopingu."

"Zaznamenali jsme velikou snahu o to, aby se tyto Hry 2012 staly tak čistými jak je to jenom možné, a tak dopující sportovci poznali, že nemají nejmenší šanci úniku před testy."

Navzdory tomu, že Fahey vyzdvihl práci celého antidopingového hnutí za čistotu Her, přesto vidí největší odpovědnost za to, že budou Hry čisté, především na sportovcích.

"Sportovci jsou zodpovědní za to, co jedí a pijí, a především na nich záleží, zdali budou dopovat či nikoliv."
"Celé antidopingové hnutí může udělat mnoho práce. Jestliže se sportovci rozhodnou nedopovat, budeme mít čisté Hry, to je jednoduché."

"Záleží tak hlavně na sportovcích a já sám osobně na ně důrazně apeluji, aby se zasloužili o to, že Hry čisté budou", tolik tedy na závěr sdělil John Fahey olympionikům před Londýnem 2012.
(Konec citace)

A již v poolympijském roku 2013 vyšel v našem tisku článek - viz odkaz:

a na speciálním českém webu jsou uvedeny dopingové skandály - viz odkaz

Wess - poznámka:
Mohl bych být potěšen, že naše veřejnoprávní česká televize nezaváhala a již 1. ledna 2016 podle zásady "Co na Nový rok to po celý rok" a možná i podle jiné zásady "Padni komu padni" implicitně a hlavně úderně kriticky zasáhla naši historii před více než čtvrt stoletím Zamračený!!

P. S. Ale s jistým odlehčením raději říkám asi v duchu redaktorů a tvůrců tv programů na ČT, že náš občan se nemá příliš dlouho těšit z vánočního a novoročního času; má být připraven co nejdříve na půtky parlamentní, daňové, imigrační, či globální a tak buďme vlastně docela rádi, že bylo protentokrát do programu vzato pouze zástupné téma, "státem organizovaný doping v československém sportu!".

Nebo je to, či mělo by být i v veřejnoprávní televizi poněkud jinak?Úžasný


Psáno dne 2. ledna 2016

Na začátku roku…

1. ledna 2016 v 11:18 | Wess |  Nostalgie


Ráno v Novém roce 2016 je zasněžené!! Je to sice zatím jenom poprašek, ale i za ten jsem vděčný, když vzpomenu na loňský závěr roku.

Otevírám svůj NB a…., co budu v prvním dnu roku psát? Závidím navždy Františku Nepilovi a jeho psaní i vyprávění, které tak často moc rád slýchám v ranním vysílání ČRo 2. Závidím mu jeho hlas, který ze záznamu uklidňujícím tónem dnes vypráví o svém dětském bruslení na uzoučkém potoku na šlajfkách - kolumbuskám, přišroubovaných na boty klíčkem.
Je začátek roku 2016 a mnozí by si přáli, aby "byl laděn jenom v durových stupnicích". Třeba hudební virtuos Václav Hudeček například by si přál stupnici Es dur, jak se dnes přiznal také na ČRo 2. Já jsem také pro durové stupnice i když v té es durové je na můj vkus příliš mnoho "béček" - tedy tři!

Letos začnu s optimismem na rtech a v myšlení jak jinak - nostalgicky, totiž o svoji dětské zálibě sbírání poštovních známek. Snadno jsem v sekretáři objevil roky neotevřené Album poštovních známek. Má červené desky formátu A4 a zmíněný název je vyveden zlatě a stejně i motiv jakoby vytvořený Alfonsem Muchou.
Již po otevření desek se moje album honosí nadpisem "Nejnovější album pro 7000 poštovních známek" a pod ním je znak spojených heraldických znaků s českým lvem, slovenským dvojkřížem, moravskou a slezkou orlicí. Album je z první republiky a daroval mně je můj bratranec v padesátých letech minulého století. Album má předtisknuté stránky a vzory tehdejších poštovních známek, na které se nalepovaly na tenký proužek lepící pásky známky skutečné a stejné. Ty ostatní pak do předtisknutých čtverečků.

Album je vázané a řazené podle kontinentů a začíná, jak jinak, Evropou a to Anglií s předtisknutých hlavním městem Londýnem, plochou v km2 a počtem obyvatel ( těch tehdy měla 46 179 000 !!) Na známkách je král Jiří a královna Viktorie - dvou a třípencové hodnoty.
A potom jdou jednotlivé země zase s hlavními městy, plochami a počtem obyvatel a já jsem při svojí filatelistické praxi mohl ty zeměpisné údaje poznávat a o těch zemích snít.
Pro mě,válečné dítě, byly názvy některých zemí - držav a kolonií - neznámé. Ovšem země jako Ceylon, Madagaskar, Costarika, Venezuela etc, etc… zněly úžasně!!

Mám tam také plno československých známek T.G.M, Štefanika, Beneše, ale také známky tehdejšího Slovenského štátu Tisa a Hlinky také čs. známky s přetiskem zmíněného státu. Já už jsem vnímal spíše známky aktuální - s prezidenty KG a AZ počínaje a také známkami čs. hospodářské dvouletky, Tyrše, Mikuláše Alše, ale také známku našeho města Hodonína!!
K tom také protektorátní známky, které jsem zařadil až na poslední stránky mého alba pod názvem "Německé okupační území". Cenil jsem si početně úžasných sérií s AH a říšskou orlicí a nápisem Deutsches Reich a podnadpisem Böhmen und Mähren. Současně jsem je upřímně neměl rád a ukazoval jsem je pouze svým nejlepším kamarádům na požádání! Holt, bylo brzo po válce!

Z těch že "válečných" důvodů jsem naopak obdivoval známky SSSR, zejména ty se sportovní tématikou, kde byl zobrazeni hokejisté po úspěších na MS nebo cyklisté ze závodu Praha - Berlín - Varšava. Vzpomínám na známku sovětské atletky - překážkářky, o které moje tehdy velmi malá sestra říkávala, že "běží za tou hvězdičkou" (ta byla ovšem součástí poštovního razítka na této známce). Také známka ukrajinského lidového banduristy nebo Tarase Ševčenka oceněná hřivnami, byla pro mě zajímavá
Zajímavostí bylo, že jsem ve svém albu příliš nerozlišoval tehdejší NSR a NDR a tak v tom množství německých známek byly vedle sebe k vidění německý revolucionář Ernest Thälmann ze známky NDR a "kriegsbilder" z války či pracovní výjevy ženců, kovářů a horníků z mírových dob "Deutsches Reichu".

Z německy mluvících zemí jsem měl nejradši staré Rakousko - Uhersko a Rakousko samotné a to pro série známek s lidovými kroji a pohledy na horské masivy. A měl jsem i tříbokou poštovní známku Österreich. A také rakousko - uherské polní pošty v Rumunsku a Itálii. Známky Bosny a Hercegoviny byly v mém albu řazeny samostatně.
Známky USA s prezidentem Washingtonem, s leteckou poštou, Pony expresem, US Naval Academií a Sochou svobody mám dosud rád při pohledu na ně!
Vedle nich nejen v mém albumu stojí známky Kanady. Jsou krásné a moje z prvních na nich je samozřejmě britský král Jiří ve vojenské uniformě a královna. Ale hned po nich kanadští dřevorubci při práci mezi obrovskými stromy - zelená padesáticentová známka.

Zvláštní význam pro mě měly známky z jižní Ameriky - Kuba, Brazilie, Chile, Uruguay, Argentina a zejména jejich Eva Peron. U známek z tohoto kontinentu je patrné, jak v nich "hospodařili" starší kamarádi mých tehdy malých synů - taky filatelistů.

Známky Austrálie rovněž s králi a královnami VB a jižním pólem jsou krásné a moc jsem si jich vážil!
Vracím se ještě do Evropy, poněvadž krásné jsou také známky polské s motivy plachetnic a zaoceánských lodí a sportovní a vojenské.

Mezi zvláštnosti patří v mém albu třeba moc pěkné známky dnes samostatné Angoly, které jsou v albu zařazeny do oddílu Portugalské državy např. mezi Madeiru, Kongo, Azory či Mozambik. Album je, holt, schopno akceptovat politickou evoluci jen omezeněUsmívající se!

Jednou raritní známkou alba je deseticentová španělská známka, na které je španělským malířem Goyou zobrazena postava nahé ženy. Nevím, kde jsem ji poprvé získal? O tom druhém získání vím, to když ji chtěl za svých dvacet současných československých známek chtěl mému synovi vyměnit jeho mnohem starší kamarád. Mája tehdy byla zachráněna pro moje staré album jen mojí důraznou osobní intervencí!Mrkající
Snad jenom dodávám, že přes malou filatelistickou cenu mají pro mě moje známky velkou osobní hodnotu úzce spojenou s pěkným dětstvím!

P. S.
A já potají čekám na prahu Nového roku, že možná můj pravnuk (-a), možná bude chtít prastaré album z první republiky uchovat k původnímu účelu.


Psáno na Nový rok 1. ledna 2016