Pan profesor má velkou pravdu…

28. srpna 2015 v 11:57 | Wess |  Společnost
Když jsem v roce 2008 zakládal svůj blog, byl jsem plný energii a hlavně odhodlání kritizovat vše, "co se do něj vejde". A připadal jsem si jako písničkář v dobách socialistických, kdy se to jimi jen hemžilo…!

Kde jsou ti písničkáři teď? Buď po devětaosmdesátém dosáhli svého ve svých touhách a nebo také vůbec nic! Někteří skončili mlčením, jiní moudrými tvrzeními např. o kulaté zeměkouli, po níž poutník mířící na západ přijde na východ a totéž že platí o cestě na sever…! Možná, že byli i takoví, "jejichž ruce sny jejich nedohnaly" a kteří sice nebudou zapomenuti, ale již nejsou… mezi námi.

Nechci být písničkářem ani dneška ani včerejška a spíše si všímám osobností včerejška i dneška. Takovým je např. profesor, filosof a bývalý ministr školství Jan Sokol, který před časem i kandidoval na prezidenta ČR.
Přiznám se, tehdy mě nijak nezaujal a taky nebyl i z jiných důvodů "moje krevní skupina"! Myslím si, že od té doby se podstatně nezměnil, ale konzistence jeho názorů v kontextu se současností ve společnosti i v politice i hloubka jeho myšlenek je k serióznímu zamyšlení!

Nejlépe bude citovat pár z nich:

Cituji:

"Učit se vybírat a "kritizovat" čili rozlišovat je těžké a mnoho lidí už teď trpí informační obezitou. Musíme si uvědomit, že člověk nežije jen z informací a už vůbec ne kvůli informacím."

"Skepse je lákavá věc, odhalovat "mýty" a "pověry". Jenže když je jen "odhalí", zůstanou po nich jen informace, čili prázdno. Různé "naděje" zklamaly a liberální společnosti nás začaly učit, že jediná společná naděje je v tom, že se budeme mít ještě lépe, že HDP bude růst a růst. To je evidentní nesmysl a dnes už to mnoho lidí ví.
Naději vnášejí do světa jen malé děti a my je proto tak obdivujeme.
Ale jsou lidé, které něco "chytlo" a "zaujalo", takže se tomu "věnují" - a tak jim naděje nechybí. Je to jako se štěstím, které je podle jednoho francouzského filosofa "odměna těch, kdo je nehledali".


Konec citace

P.S. Nepřestávám být "bloggerem" i když si placama myslím, že už vlastně není o čem psát!
Poněvadž mě to psaní "chytlo a zaujalo" asi napořád, tak mně, alespoň podle pana profesora, naděje nechybí!
Věřím, že v tomto má pravdu Usmívající se!

Psáno dne 28. srpna 2015
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama