Říjen 2013

Čas Dušiček…

30. října 2013 v 18:45 | Wess |  Společnost
Když se řekne dušičkový čas, pak si většinou představím mlhu po celý den, vlhké hromady listí a chlad pozdního podzimu.
Letos tomu tak není, počasí alespoň u nás - na Slovácku - je teplé. A navzdory poměrům na naší politické scéně jsem měl spíše příjemné pocity při vzpomínání na svoje blízké.

Pozdravil jsem svoje rodiče-vychovatele a tetu, ale hlavně dědečka - kotlářského mistra a dělostřelce rakouské armády z bojů v Itálii. Dědeček, jak jinak, Josef byl "dobrosrdečné Hanák" ze Štěpánova a měli jsme se hodně rádi. Měl velké přání, abych se vyučil černému řemeslu a tak jsem mu tu radost udělal. A taky jako vojáka si mě cenil. Měl jsem totiž brigadýrku, kterou si ten sedmdesátník rád nasazoval na svoji uhlazeně na pěšinku učesanou šedivou hlavu. Byl za císaře pána kaprálem…

Přišlo mi také na mysl, co by moji předkové řekli na dnešek? Vzpomněl jsem na taťku, co by asi řekl dědečkovi - zarputilému socanovi - po tom povolebním extempore ČSSD. Děda by se styděl a taťka komunista by měl argument "o neschopnosti této dělnické strany."

Babička Josefa - Polka od Czenstochove - by asi jako hluboce věřící byla s volbami spokojena a když by k tomu připočetla úspěchy faráře - krajana Czendlika v Čechách, byla by zprávou "o stavu Unie" spokojena.
Tetu Emilku, moji rodinnou učitelku v první a ve druhé třídě, která velmi dbala na to, abych byl stejně pilným čtenářem městské knihovny jako ona, by určitě nepotěšil nezájem dnešních mladých o četbu knih. Ona by těžko chápala, proč místo klasických knih si žáci v současné době hledají na webu digitální čtenářské deníky a hotové obsahy klasických knih české a světové literatury…. Poděkoval jsem ji tedy znovu za tu trpělivou péči o "moji sečtělost" každoročními knižními dárky pod stromečkem.

A moje druhá maminka, prostá žena, by asi současnou dobu nechápala, poněvadž zažila skromný život v létech první republiky a taky život v poválečném Československu. Vlastně ani nevím, zda ve válce, kdy pracovala u fy Kuferle (cukrovinky), když továrna po bombardování byla zničena, pak přešla již do tabákové továrny. Tam zažila vlastně až do důchodu těžkou práci na lince výroby cigaret… A výdělky nebyly slavné v tom třísměnném provozu. Zřejmě by tou dnešní "novou dobou se starým vztahem k dělníkům" byla velmi překvapená…

Ne, nestěžoval jsem si jim "na životní strázně", když jsem položil na hrob k urnám žlutou kytici a zapálil svíčku… jenom jsem vzpomínal.

Ještě mě čeká jedna návštěva - k hrobu skutečné maminky, dědečka a babičky a taky strýců. Moje maminka zemřela mladá, vlastně jsem ji přežil hned několikrát… A pro dnešní dobu by pro mě maminka asi neměla žádnou radu, jak ten život prožít. Chyběla by jí zřejmě vlastní životní zkušenost
Já jí však za svůj život, jako již od roku 1949 mnohokrát, poděkuji…

Psáno dne 30.října 2013

To jenom nechápu náš lid…?

28. října 2013 v 9:35 | Wess |  Politika
Nechci komentovat ty všechny na výsost trapné předvolební, volební a povolební duševní a morální pohromy ve společnosti, které budeme muset nějak přežít…!
Chci jenom podotknout, že nechápu ten údajně všelidový POŽADAVEK NA ZMĚNU, když nakonec k volbám přijde pouze necelých 60% voličů.

Sami jsme zřejmě strůjci svého štěstí!

Nevím, kdo první vyslovil to známé: "Chce se mi blejt, velebnosti." Možná, že to byla Kelišová…?!
…………Jdu také!Psáno dna 28.října 2013

Když si čtu ty slogany…

24. října 2013 v 10:15 | Wess |  Trocha poezie nikoho nezabije

Dáme věci do pořádku,
Slibují nám křesťani,
S Dukou v čele odstraníme
Cenzuru, vy pohani!

ANO říká odhodlaně "ano, bude líp",
Nechci říkat, to co Kraus,
o tom,
že tu nebudete…
a tak krátce - raus!

Zato Topka - ví, kam jdeme,
Proto dorazíme spíš…
Tělních otvorů je více,
Tak nebuďte hloupí,
Jsou tam nejen tasemnice,
Ale taky roupi….

Kdo zastaví Kalouska,
ten tu bitvu rozlouská.
Občana však jako ovci
Nechtěj´ vidět Zemanovci

Jak lvové bijem o mříže
A nejsme žádní berani
A tak nás cosi nutí
Jako ÚSVIT k procitnutí…
Nad hlavou je Fudžijama
Nebo snad polární zář?
Nevím, nejsem přece lhář?!

Hlavu vzhůru, bejci,
Nejsme žádní Švejci,
My jsme mládež nová,
Máme svoje logo,
Kdo jiný, než Bobo.

Bohužel však tato dáma
Utkvěla mi lépe sama,
na Sedmičce v Nově…
Ostrá jako břitva - asertivní,
Bývala to bitva - agresívní
Pak se nějak vytratila,
Za velikou gáži…
Proč to všechno vlastně bylo,
Nesměle se táži.


A ten modrý pták,
Ten zhlíd se asi v sexu,
Říká, že i v politice
Popřípadě panic,
Že je prostě na nic.

Za to dítě s angličtinou
Již v mateřské škole,
Plynně může přece volit,
Třeba tebe, ole…
Vlastně jenom pravici,
"bo sem tvorem myslicim"…

Když si čtu ty slogany,
Vycestuji asi rychle
Třeba někam, kde je teplo,
Nejspíš asi do Ghany.


P.S.

Co nadělám,
Po úvaze neuseknu sobě svoji pravici,
A na radu ODS pak zvolím - opět levici Usmívající se

A nakonec něco klasického:

"Sledujte tyhle šlépěje, pane komisaři," pravil pan Rybka rozechvělým hlasem.
( Povídky z jedné kapsy - K.Č.)


Psáno 24.října 2013

Výsledky voleb…

23. října 2013 v 16:42 | Wess |  Politika

Ano, chystáme se opět k volbám a já díky Wikipedii chci připomenout jedny prvorepublikové. V tom roce 1925 se vlastně nic podstatného nestalo, a přesto i ony stojí za zmínku:

Předseda vítězné strany Antonín Švehla totiž po vyhlášení výsledků údajně řekl - cituji:

"Přes 90 % občanstva zúčastnilo se volebního aktu, jistě výkon, který svědčí o velké kulturní vyspělosti. Občanstvo naše hlasovalo nikoli proto, aby provedlo demonstraci, nýbrž aby jasně řeklo, že od zvolených poslanců a senátorů žádá pozitivní práci v Parlamentě. Po této stránce jsou vykonané volby výmluvným svědectvím reálného smýšlení našeho lidu, stejně jako jsou výmluvným dokladem dobrých výsledků práce konzolidační a důkazem vzorného klidu a pořádku ve státě."

(Konec citace)

Pozn. Wess
Možná řeknete: "to se mu to chválí volební akt v roce 1925, když právě jeho strana vyhrála…." Ale já jsem našel vzpomínku na tohoto člověka, která, přeneseno na dnešní poměry, zní až neskutečně.

Cituji - opět z Wikipedie:

"Švehla byl znám jako schopný politik a mistr kompromisu. Na rozdíl od většiny významných politiků své doby neměl akademické vzdělání, své znalosti získal samostudiem a vynikal v řešení praktických politických otázek. Podle vzpomínek Josefa Charváta (vynikajícího českého lékaře, akademika ČSAV a filozofa) se po jeho smrti našly v jeho psacím stole peníze za celou dobu jeho úřadování ve funkci předsedy vlády, neboť Švehla, kterého peníze nikdy nezajímaly (živil ho statek, obhospodařovaný jeho manželkou a dcerou), vždy strčil výplatu do šuplíku a hned nato na ní zapomněl."


Pozn. Wess

A jak ty volby do obou komor parlamentu tehdy v tom "pětadvacátém" vlastně dopadly? Podle aktuální Wikipedie takto:P.S. Moc bych si přál:

- stejnou účast a atmosféru v letošních volbách "jako tenkrát" v roce 1925
- stejně charakterově vybaveného předsedu strany a budoucího premiéra, který by měl důvod a taky byl schopen říci o výsledku voleb něco podobného, jako kdysi např. Antonín Švehla…

Psáno dne 23. října 2013

Tak a pozoruhodný výrok je na světě!

20. října 2013 v 8:53 | Wess |  Politika
"Že bych měl dostat Truman-Reaganovu medaili svobody jsem neočekával a ani nijak jsem k tomu nepřispěl. Ještě počátkem září 2013 jsem nevěděl, že taková cena existuje."

"Ve svém projevu ve Washingtonu jsem při předávání této ceny mimo jiné zdůraznil nutnost "bojovat s komunismem v jeho nových převlecích. Považuji to za naprosto klíčové.
" Starý komunismus se už nevrátí. Nové komunismy však už jsou velmi blízko. Kdo to nevidí a necítí, ten demonstruje jednu jedinou, smutnou věc: že přes veškerou siláckost svých výroků komunismus nepochopil."
(Konec citace)

Citováno z webu:Pozn. Wess:

Vše, co je uvedené výše, je pozoruhodné a to skutečně klíčové jsem rovněž nechal zvýrazněno tučným písmem.
A možná, že je to opravdu velmi dobrý vizionář!!http://cs.wikipedia.org/wiki/Vizionář

Cui bono?!? Teď před volbami!

Psáno dne 19. října 2013

Neříká nic nového …!

18. října 2013 v 19:33 | Wess |  Politika
Cituji:

"Možná někomu budu připadat jako kolovrátek, ale v české politice o pravici a levici nejde. V politice jde dnes bohužel jen o to, aby se v ní stávající strany udržely," podotýká lídr hnutí ANO a dodává, že v ČR není žádné vlevo nebo vpravo, ale jen jsou na jedné straně současní politici a na druhé straně voliči, kteří mají právo jednou za čtyři roky vhodit stranám svůj hlas."
Konec citace


Ano, nedávno zase s přítelem z dětství jsme, mimo mnohé jiné"-), "řešili" i tzv. pravicové a levicové voliče. Přítel z dětství, podobně jako pan Babiš, aktuálně říká, že "pravice a levice, to je o ničem". A já v tu chvíli - snad aby naše debata neustrnula v mrtvém bodu, jsem před přítelem "definoval" člověka levicového jako nevzdělaného lenocha, který spoléhá jenom na pomoc státu. Pravicového voliče jsem naopak uvedl jako člověka odpovědného, pracovitého a vzdělaného, který se postaví všem výzvám života a nespoléhá na stát. Pochopitelně jsem podotknul, že takto "vidí problém pravice a levice" třeba konzervativní ODS. A také jsem podotknul, že mě takový ničím neopodstatněný a zvrhlý názor uráží.

Zdá se, že tak jako tak mají i cizí velké země "ty svoje" demokraty a republikány, labouristy a konzervativce, atd. atd. a na ty také platí "Babišova teorie o udržení stávajících stran u moci". A ty, většinou dvě hlavní strany, obyčejně nemají rády - "demokracie nedemokracie" - ty strany další a malé nebo nové na politické scéně (pozn. - viz M. Němcová ODS)
V podstatě vždycky se ukazuje, že ty dvě mocné strany nechtějí žádnou podstatnou systémovou změnu ve svých zemích, jsou "důsledně státotvorné" a snesou jakoukoliv koaliční, ba dokonce opoziční smlouvu…., jen aby si zachovaly svoje pozice.
Jen velmi skromně v tuto chvíli připomínám poslední skončenou krizi rozpočtu USA, kdy obě strany dokázaly "opět svoji velkou odpovědnost vůči svým občanům i celému světuUsmívající se", tím, že podle očekávání a po velkém společenském show se státním aparátem skončil spor možná jenom "o prezidentovu zdravotní reformu" jakousi podivnou remízou.

Ale pojďme k nám domů! A když ty naše "pravičáky a levičáky" pan Babiš "tak odhalil", s čím vlastně přichází on a jeho ANO?
Snížení DPH a zeštíhlení státu, zrušení superhrubé mzdy, zdravotních poplatků a kontrola účtů pacientů ve zdravotních pojišťovnách, to jsou vesměs velmi populární sliby na straně jedné a na straně druhé zákaz zvyšování daní a věkové hranice odchodu do důchodu… To je fantastické, (když odmyslíme jisté protimluvy - zleva i zprava)!
V programu strany ANO totiž je to nejlepší, co mohou do svých programů vymyslet a zařadit pravice i levice!! Zdá se, že ANO opravdu pravici, stejně jako levici u nás naprosto ignoruje, poněvadž vytvořila univerzální, všechny objímající volební program!
Připomíná mně to známou Čapkovu pohádku "O pejskovi a kočičce, jak pekli dort." Taky dali do svého dortu ty svoje nejlepší "kočičkovské a pejskovské" suroviny a ingredience!! A jak to vlastně tehdy v pohádce dopadlo,…. víme?!?

Přátelé, já si umím představit, že bych volil ANO! Ano, ale zřejmě až v těch dalších volbách,… až se jejich úsilí opravdu politicky a společensky osvědčí v praxi!

Psáno dne 18.října 2013

Snad ne…!?

17. října 2013 v 9:54 | Wess |  Politika
"Voliče NEVYMĚNÍŠ. Budou číst Blesk a sledovat přiblblé seriály, pít pivo a grilovat maso. Hlavně klídek a pohoda…"P.S.
Byl bych nerad, kdyby platilo výše uvedené tvrzení, nicméně údajně bulvární Blesk je prý skutečně nejčtenějším v České kotlině a třeba zpočátku ambiciózní seriál Gympl (s /r/učením omezeným) již také sklouzl na úroveň Růžové zahrady. Již není o studentech a jejich pěkném zpívání, ale o nic nedělajících školnících, o uklízečkách radících neslané nemastné ředitelce, jak nepodlehnout chorobné závislosti. Nechci mluvit o dalších "vyvolených comebaccích" a dalších perlách v TV…
A když k tomu připočtu letošní předvolební billboardy, pak si skutečně myslím, že i "ti stejní loňští zastupitelé" věří na to, že voliči opravdu vyměnit nejdou a že "vylizování mozků" pomocí současné "maskultury" je účinné a na Čecha platí.

Asi to chce "vypnout to množství kanálů", z nichž některé vybízející občany "k rozpočtové odpovědnosti" a jiné vedoucí je naopak k bezstarostnému "hepyberddejtujú" pod girlandami z nafukovacích balonků…. Pod takovým pestrobarevným svícnem totiž často bývá tma. A občané si jistě pamatují, jak brzy po převratu v osmdesátém devátém "osvícení a slušní nechali při porcování medvěda na chvíli zhasnout"!
A začít používat vlastní mozek, mít vlastní názor, nevěřit bezvýhradně na "beztřídní demokratickou společnost s monopolní ideologií tzv. západních hodnot". A požadovat také po svých zastupitelých lidskou slušnost a důstojnost, osobní mravní hodnoty i při výkonu svojí funkce.

Opozice proti současnému společenskému marasmu je nutná!


Psáno dne 17. října 2013

Hokejová helma

15. října 2013 v 12:14 | Wess |  Sport
"První suspenzor byl v hokeji použit v roce 1874, první helma až v roce 1974. Trvalo sto let, než mužům došlo, že mozek je důležitý."

Toto tvrzení obíhá po internetu a rozesmává obojí pohlaví, samozřejmě mnohem více ženy Usmívající se!

Tento příklad "jisté mužské nedůslednosti" však nesvědčí o podceňování funkce mozku v lidském těle. Naopak! Tak brzké zavedení ochrany mužského orgánu hokejisty, tolik důležitého nejen pro zachování lidského rodu svědčí o enormní odpovědnosti mužů nejen ke společnosti, ale i k ženám samotným. I k takovým, které argumentují podobně posměšně také např. chováním fotbalisty "ve zdi" při trestném kopu. (Jen si vzpomeňte, milé fotbalistky, co si "ve zdi" chráníte vy!!)

A teď k tomu faktu o prvním použití ochranné helmy! Chci jej zmírnit přiloženými fotografiemi z roku 1954, na kterých jsou mistři světa - hokejisté SSSR a jejich kapitán Vsevolod Bobrov s pohárem - všichni v kožených helmách podobných tehdejším helmám dráhových cyklistů.
Dobrých 20 roků, když jde o prestiž! Nééé? Úžasný

Psáno dne 15.října 2013

Nechci, aby ve Sněmovně opět zasedali lidé, kteří v životě nepracovali…

14. října 2013 v 17:56 | Wess |  Politika
Jsou chvíle, kdy závidím, jak jiní dokáží velmi jednoduše vyjádřit to, co rovněž bytostně cítím.

Právě proto jsem zvolil do nadpisu svého fejetonu myšlenku člověka, kterého sice neznám, ale je mně mj. sympatický i svým životním karierním postupem.….
I já nazývám celou řadu poslanců "poslaneckým ne prachem, ale hůř - póvlem". To jsou ti, co se jim v parlamentu zalíbilo a budou tam chtít zase "dělat, že dělají". Jiní zase po léta vystačí třeba s tvrzením, že před převratem v roce 89"rozkládali stranu zevnitř" a tím mají předplaceny funkce z nejvyšších.
No a pak ti, co přešli do parlamentu rovnou ze školních škamen díky "rodinnému revolučnímu zázemí" a následně si prodloužili mládí studiem na univerzitách "západočeského typu". Nebo ti lékaři, kteří neléčí, ale již po několik volebních období ujišťují své voliče o svých osobních demokratických hodnotách…

Bohužel i já vím, které lidi bych volit nechtěl! A tak zbývá nikoliv werichovská otázka - bude to prospívat nám, důchodcům? Nechci, abychom ze státního rozpočtu rozhazovali, prý "na úkor našich dětí", ale chci žít důstojně, poněvadž jsem celý život, na rozdíl od mnohých "zástupců lidu", pracoval… a doufám, že poctivě!
Tak bych měl volit podle toho?!!
A nebo dál pod tzv. "vládou odpovědných" nechat plnit osobní konta "těch schopných" v daňových rájích?

K inspiraci použitý pramen - Článek "Poslední varování"

Psáno dne 14.října 2013

Definitivní definice…?

11. října 2013 v 9:43 | Wess |  Společnost
Líbí se mně exaktní vědy - pro jejich sebejistoty tvrzení podepřené nejrůznějšímy axiómy a definicemi.

Např. D1 : Nulou dělit nelze! , nebo "á na nultou rovná se jedna!" Mezi nejjednoznačnější patří ta dvou rovnoběžkách, které "se protínají v nekonečnu".

A tak se někdy stává, že vznikne, např. toto: "Jsou tři druhy matematiků: ti, co umějí počítat, a ti, co počítat neumějí."
Abych odlehčil ještě víc svět definic, tak tedy existuje prý i matematická definice nevěry: "Hop na druhou."

A teď vážněji, je vzácné, že i společenské vědy a dokonce společenská praxe se pokouší dosáhnout jisté pregnantnosti i na takovém "minovém poli", jakým je trh práce.

Státní úředník na MPSV vypotil poměrně slušně vyhlížející definici hmotné nouze. Potíž však dělá stanovení, v matematice obvyklých, okrajových podmínek pro řešení a platnost následující definice:

"V hmotné nouzi není osoba, která prokazatelně neprojevuje snahu zvýšit si příjem vlastním přičiněním"

A jak prokázat onu "snahu se přičiňovat", když na druhé straně " ani práce není povinná podle zákona" a prokazovat nabytí vlastního majetku je bohatými považováno spíše za porušování lidských práv nebo, přinejmenším šikanou či obtěžováním se strany státu. (Pravidelně navštěvovat povinně přepážku ÚP nebo jiné přepážky tím pravým důkazním materiálem zřejmě není a to odmýšlím, že údajně na 1 pracovní místo je až 40 zájemců….!?).

Holt, zlatá matematika, která se nespokojí pouze se společenskými, mnohdy méně závaznými uzancemiÚžasný!


Psáno dne 11.října 2013

Duchaprázdné celebrity…

10. října 2013 v 8:21 | Wess |  Společnost
Přiznám se, že z dřívějška znám slovo "celebrování" jenom jako označení činnosti kněze při mši svaté. Jsem ateista, takže dále zkoumat a dospět ke kořenu významu toho slova - "oslavovat někoho nebo něco, také z anglického překladu: velebit, oslavit, slavit)" nebylo na počátku mojí usilovnou snahou.

Sáhnu - li však po nápovědě "googlováním", pak dojdu na pojem "celebrita" . A tam význam slova začíná nadějně : je to údajně výraz pro znamenitost nebo váženou a proslulou osobnost. S tím jsem spokojen!
Bohužel, je zde uvedeno i slovo "potentát" a to nevěští nic dobrého. Kromě vladaře, panovníka je tak dle slovníku označen také "velký pán - papaláš".

K mému údivu tam nejsou uvedeny ty naše "celebrity - osobnosti", které plní svými průšvihy a fotografiemi bulvární tisk - asi nejčtenější v české kotlině. Nikde jsem se nedočetl, že celebritou může být např. moderátor, mající před časem problémy s drogou, zpěvák trpící alkoholem a častými únosy svojí osoby. Tito jsou asi nevím kým VYVOLENI ( nemyslím volbami...Usmívající se?!)


Také někteří naši politici "nemohou být oslavování a velebeni", poněvadž není za co si jich vážit. Možná právě proto jsou našimi novináři raději označováni jako "víajpí", ikdyž docela často se přihodí, že jsou spíše "velmi důležití" pro policii a soud…?!

Nejsem určitě sám, koho tíží lidská kvalita některých současných tzv. celebrit - dále jen cituji:


"Žijeme v době, která propaguje nosit všechno naruby. Normy chování nám prezentují svým nenormálním chováním duchaprázdné celebrity všeho druhu. Ony totiž zaujaly jako vzory místo po moudrých básnících a osvícených autoritách."

Max Kašparů


(Konec citace)Psáno dne 10.října 2013

Na Slovácku se také hraje fotbal…

8. října 2013 v 11:28 | Wess + web |  AC Sparta a fotbal vůbec
....A také sú v něm stejné neduhy, jak v tej našéj extralize, třeba ten problém s pískáním ofsajdu, penalty a negdy sú aj rozhodčí pěkné ludry, prý aj "kapříci" sa vyskytujů. Ale nejlepší je začať dobrů zprávů. Šak posuďte sami, to fšecko mám z webu ….možná málo oficiálního, ale "očividně" zasvěceného:

"Rozhodci Stipcak pisknul akorat obcerstvovaci prestavky, jinak nemel co piskat, zapas jednoznacny od prvni minuty"


"Rozhodci Drozdy st. solidni vykon, sice druhy gol Tasova po ofsajdu, ale to rozhodci nema sanci, kdyz to domaci pomezni nemávne"

Z teho je vidět, že sú aj dobří rozhodčí…., ale néni jich ani na Slovácku moc…!

"Roz. Svoboda zapas vicemene nezvladnul, karty daval po rade lavicek, hnusne fauly nechal tak, uz by mozna mohl jit do duchodu....

"Je možné, aby rozhodčí který má pískat zápas Dorostu už dva dny předem SMSkou vyhrožoval, že ovlivní zápas? Kam to tady na okrese míří?"

"Zas se podařilo sudimu zařezat Vnorovy je to ostuda i ked nejsem ze Vnorov tohle je už přehnané doktore tak neco dělej naposled sme se videli ve Vackach v sobotu"

"Jasná červená, Manchester neManchester, Sobůlky neSobůlky, pořádek musí být!"

"Dambořice jsem uvedl jako příklad. Je to totiž tým, který má ještě o co hrát. Strážnice má sice ztrátu jen 4b., ale co by Strážnice v 1.B. dělala?!"

"Já nepsal, že rozhodčí chodí ptát peníze, bylo to myšleno tak, že pokud za rozhodčím přijde někdo s obálkou, tak málokterý rozhodčí odmítne:)"

"Ale koukám, takové rybářské téma dokáže celkem dobře rozhýbat diskuzi":)

"Dneska se předvedl v Radějově rozhodčí Mezihorák. Vyhrožoval na hřišti hostujícím hráčům že je bez důvodu vyloučí a o poločase vykřikoval, že Lipovjané jsou debilé, to se jen tak nevidí. Zápas odpískaný z poloviny hřiště a ještě bez zájmu. Pískal jenom s nápovědou diváků, takových rozhodčích víc."

"Nevím jestli vy co tady furt pomlouváte Dambořice jestli jim závidíte nebo co? :P..! Jinak nechápu proč by měli Dambořáci podplácet někoho.. asi jste je ještě neviděla hrát.. hrajou dobrý fotbal na který se dá dívat takže nechápu proč by měli podlácet.. Trapáci jste všeci..." :)A teďkaj názor informovaného, kerý něco ví aj o tej DPH:

"Tato stranka se bude pomalu rusit. Vznikl projekt hodoninsky-fotbal.cz a tim padem tento web uz pro verejnost nema zadnou pridanou hodnotu, resp. nebylo by tu nic, co byste nemohli najit jinde: :-)

No a z teho nového projektu jsem vybral následující aktuální zprávu:

"Dne 6.10 se odehrálo po dlouhé době opět derby mezi TVAROŽNÁ LHOTA A FC SOKOL
RADĚJOV. Ve Tvarožné Lhotě nás čekal nejenom těžký soupeř, ale bohužel i těžký terén.
Horší hřiště snad už nikde nemají." (Hosté z Radějova přesto vyhráli!! - pozn. Wess)

A tak sa těším, že dál bude platit, že "derby je derby" a na tfrdých slováckých kluků. A taky na můdrých a spravedlivých rozhodčích, kerých divák nemosí přirovnávat k bůhvíčemu… jak v tej "Radegastlize."
A že tí hráči "okresního přeboru" tam nechajů srdce a né, že sázkařom!!


Psáno dne 8.října 2013

Patníky k jezu…

4. října 2013 v 8:23 | Wess |  Nostalgie

Jsem rád, že tam ještě stojí. Pamatuji si je nové a hranaté, stojící vyrovnané a zpříma - jako vojáci. To se psal rok 1955, kdy tam ty tehdy světlešeděbetonové patníky spolu s malými ořešáky postavilo město. Vím to přesně! Chodili jsme tehdy jako pionýři ze 4.B. se svými vedoucími - obyčejně s vojákem z místní posádky a svazačkou - studentkou jedenáctileté střední školy - na veslařský klub a dál do lesa Očova. Byly to pěkné chvilky v přírodě plné her a poznávání přírody. Ohně jsme volně nekladli!
No a několik let jsme je, jdouce s kamarády třeba z koupání v Moravě, přeskakovali roznožkou. Zpočátku s odřenými stehny a prasklými švy na trenýrkách, ale později se nám zdály menší a menší. Zato ořechů mezi patníky vždy na počátku nového školního roku na zemi přibývalo…Tak byl další důvod, proč o ty patníky opřít kolo…, a vlastně taky rybaření na tom vedlejším rameni řeky Moravy.Mezitím plynul čas a ty patníky stále stojí, ale již ne tak hrdě, jako v padesátých létech. Jsou tmavé a nakloněné k řece a jejich kdysi ostré geometrické tvary jsou již hodně zaobleny… Jsem rád, že stojí, mám v nich jednak etalon porovnání trvanlivosti "poválečného betonu" a také vděčný námět na "zkušební otázku pro vnuky - co myslíte, kluci a Verunko, jak dlouho tady ty patníky stojí?" A oni se k mojí velké radosti diví, jak to, že to tak přesně vím! A já si jenom musím dávat pozor, abych tu otázku neopakoval pokaždé, když jdu opět kolem s vnuky a rodinou na procházku. Ten rok 1955 bych trefil vždy, ale asi bych již byl "otravný".

Taky dnes jsem ty patníky vyfotografoval…! Usmívající se

Psáno dne 3.října 2013

Jako z rodokapsu…

2. října 2013 v 12:32 | Wess |  Školství a vzdělávání
Stalo se to jednoho křišťálově jasného rána. Tehdy ho Jim Hunter
spatřil poprvé a hned měl pocit, že se něco děje. Jezdec, který se objevil
dole v údolí a blížil se k němu, byl něčím mimořádný.
Měl opálenou hnědou tvář, hranaté rysy a tvrdé šedé oči. Obočí u kořene
nosu srůstalo, nos měl krátký, ústa široká, pevně sevřená, koutky
pokleslé dolů. Velká brada čněla kupředu. Široká krempa klobouku
byla vpředu trochu ohnutá, a to bylo to jediné, co se Jimovi na cizinci
líbilo.
Na sobě měl obnošené kovbojské šaty, náboji prošpikovaný pás a u
pravého boku v pouzdře velký revolver. Ve scabbardu u sedla vězela
winchestrovka ráže 44.

********************************************************
Bumes doběhl ztěžka oddychuje: "Toho ksindlu bude v horách ještě
víc!"
"Určitě. Nebude pro vás těžký vymáčknout z nich místo jejich úkrytu…"
Holliday pohlédl na dívku. "Je tady krásně," řekl a rozhlížel se.
"Škoda. Sotva jsem tu, už zase musím jet."
"Proč?" ptala se Evelyn.
"Nemáte tu žádnej saloon, kde by se pořádně hrály karty. A žádný
bandity. Samá nuda… Kdy odjíždí nejbližší dostavník do Kansasu?"


Kontrolní otázky: odpovězte ano - ne, s vyjímkou otázky č.5, na ni odpovězte celou jednoduchou větou:

1. Byl Jim Hunter "ten ksindl", kterého Bumes chce najít v horském úkrytu?
2. Měl Bumes "opálenou hnědou tvář, hranaté rysy a tvrdé šedé oči a velký revolver"?
3. Nebo Jim Hunter za jednoho jasného křišťálového rána spatřil nějakého úplně jiného třetího muže?
4. Byl Burnes "na ženské"?
5. Co se Jimu Hunterovi na cizinci líbilo?Přátelé, nepřipadají vám otázky svým stylem podobné moderní maturitní zkoušce z JČ!

Text, který jsem použil, věkem starší lidé podle stylu popisu děje poznají! Ano je to úvod z " jednoho románu do kapsy" - prostě rodokapsu !! A ta druhá část je zase závěr jiného rodokapsu, i když není typický - chybí plavovlasá Maud , hlavní hrdina Chess a jeho věrný kůň Altair. Ten, který za svitu Měsíce cudně odvrací hlavu, když se ti dva v posledních řádcích příběhu políbí ….

Takže ani ty moje "westernové otázky" moc smyslu nemají!! Nějakého racionálního konce bychom se rovněž nedobrali!!

A tak vzpomeňme aspoň na ty slavné citáty rodokapsových hrdinů - třeba:

"Držte se oblak, cizinče, nebo vám vystelu žaludek olovem!"
"Ještě slovo, pane, a stojím po kolena v hilznách!" - (rozuměj prázdné nábojniceUsmívající se)
"Pane, nejste hoden stát v trusu mého koně!"

Ty by se snad maturantům i jejich pedagogům líbily, tak jako kdysi nám, když jsme byli kluci!!

P.S. Vážení, nebo si přece jenom chcete, i přes moje varování, odpovědět na ty otázky!! NepovinněSmějící se!?


Psáno dne 2.října 2013

Neplatonický výrok Platóna

1. října 2013 v 10:16 | Wess |  Politika
"Cena za odmítnutí účasti v politice je to, že Vám budou vládnout méněcenní."
(Platón)

Pozn. Wess
Platón byl velmi moudrý člověk a jeho myšlenky filozofické, matematické i pedagogické jsou nesporné tak, jako jeho citát v úvodu.
Co ale naděláš s člověkem, který už se nechce mýlit s žádnou politickou stranou?
A dnešní hlavy pomazané říkají, že "bez strany to nejde" a buď vsadily (ty hlavy) na "osvědčené koně" nebo zakládají vlastní strany s vlastním "neomylným programem"!

A tak přemýšlím, co je pro mě lepší: vláda méněcenných nebo vláda "těch samých"?. No nic, asi půjdu k volbám jenom kvůli Platónovi. Možná, že se mně to bude počítat jako "účast v politice" a nebude tedy hrozit vláda méněcenných - alespoň ne zaviněná mojí občanskou pasivitou?!

Vždyť Platón taky před mnoha léty řekl: "Chlapec se stává mužem, když obejde kaluž, místo aby do ní vstoupil!"

(P.S. Na tomto místě, ať, prosím, platí, že: KALUŽ nerovná se POLITIKA !! S vyplazeným jazykem)

Psáno dne 1.října 2013

Prý vtipy pro důchodce ?

1. října 2013 v 8:11 | Wess |  Společnost
Ne všechny vtipy jsou jenom pro důchodce, i když ty výborné kolekce internetových vtipů jsou tak často právě o nich!
Například tento - cituji:


Jak poznáte, že jste opravdu staří?
Když budete v aktuálních učebnicích dějepisu číst věci, které si pamatujete z novin.
A budete si navíc pamatovat, že to bylo trochu jinak. Smějící se


Kdoví, jak to opravdu vidí všichni ti mladší "nedůchodci"…? Ovšem nemyslím teď zrovna ty uživatele skript a učebnic vycházejících z nových análů, kteří chtějí mít "v indexu dobrou známku"!


Psáno dne 1.října 2013