Říjen 2012

Je po volbách a není tedy nic ztraceno…

25. října 2012 v 10:01 | Wess |  Politika
Vím, že povolební koalice nejsou ještě dohodnuty, vím také, že vláda pochopila, že si nemůže vládnout "jak chce" i to, že přímá volba prezidenta "přímo evokuje" … k čemu vlastně, aby to nebylo žalovatelné…?

Teď jsem sebeuspokojen svojí osobní účastí na volbách, kde jsem "zvolil menší zlo dle vlastní peněženky". Za to jsem byl pochválen starším přítelem, "že jsem tak beze zbytku splnil svoji občanskou povinnost."

Přesto pokukuji po názorech spoluobčanů, nemyslím ty, kteří velmi vulgárním způsobem glosují každodenně náš "život v české kotlině….."
Vybral jsem jich pár, posuďte sami:

1. Příklad nezřízeného skepticismu, podloženého současnou společenskou praxí (sic):

"Českou průmyslovou tradici už dnes nemá kdo a jak obnovit, české země zůstanou subdodavatelskou a tranzitní ekonomikou, regionem montoven, skladů, hotelů a benzínových pump obývaným především prekarizovanými dělníky, skladníky, pingly a prodavači."

2. Příklad mírného optimismu původně možná bývalého pravicového voliče:

Snad ČSSD nezradí svoje voliče a spolu s KSČM vrátí kapitalismu lidskou tvář ...jinak to nevidím. Má to háček , já osobně ČSSD nevěřím. Snad mě překvapí...

3. Příklad budování virtuální rozvinuté ekologické společnosti:

To pro příklad ztráty iluzí ….:-)

Pozn. Wess
Kdysi koloval vtip, že obraz souložící nahé klasické dvojice lze nazvat podle jakéhokoliv nadpisu novinového článku tehdejších novin. A dá se říci, že to fungovalo, např: "Banány nejsou", nebo "Fotbaloví rozhodčí jsou úplatní" či "Ředitelka společnosti přesčasy odmítá proplatit" .
Dnešní doba je zvláštní tím, že mj. přibývá názvů článků, které jsou pro pojmenování obrazů nepoužitelné! Posuďte sami titulky současného tisku:

"Ano, volby jsme prohráli "
"Vrchní soud potvrdil deset let pro Koženého, jeho kolega si má odsedět o rok méně"
"Co v Česku znamená "protikorupční politika" "
"Třicet mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu"

P.S. Nenapadá mne na závěr nic ironičtějšího, než "Neříkám nic, ale na moje slova dojde" nebo ono vznešenější "Vím, že nic nevím" - ať učiním dobře případným spílajícím kritikům.

Psáno dne 25. října 2012

Jiná doba…

21. října 2012 v 9:00 | Wess |  Nostalgie
V tomto týdnu byla pro mne vrcholem návštěva mateřského podniku, v jehož provozu jsem nebyl zhruba 10 let. Náhodná setkání s mými bývalými kolegy , nebo kdysi mladými učni přímo v provozu bylo pro mne velmi milé. A nesporně také všechny ty nové technologie a strojní zařízení a výrobky značně inovované nebo úplně z gruntu nové. V tu chvíli jsem si smutně pomyslel, proč jsme je nevymysleli sami, ale "až za Němců". S radostí jsem ale viděl i dosud užívaný způsob výroby "z mojí doby", který je i pro "dnešní tržní časy" stále efektivní. Hodinová exkurze díky mému spolupracovníku, který mě do podniku pozval a obětavě a trpělivě provedl, byla pro mě pěkným zážitkem

A aby se moje podniková nostalgie ještě prohloubila, potkal jsem po dalších dvou dnech na svojí projížďce na kole tři moje dlouholeté spolupracovníky z onoho podniku, kteří na rozdíl ode mne v něm donedávna pracovali nebo ještě pracují. Radostně a s určitou hrdostí v hlase jsem jim hlásil: " Chlapi, předevčírem jsem byl v podniku!" A Staňa, známý hodoňský hokejista přelomu padesátých a šedesátých let, tělem i srdcem bojovník, který v utkání vždy odevzdal poctivý a bojovný výkon, říká: " Co na to říkáš, na podnik, to je paráda, co!?. To se s dřívějškem nedá srovnat!" A hned dodal: "To, jako bych srovnával hokej, jak jsem jej hrával kdysi já, s tím dnešním hokejem!"

A já jsem mu na to odpověděl: " To se opravdu v této úplně jiné době srovnat nedá, ale přesto si tebe jako hokejisty dosud velmi vážím a vždy budu!" A měl jsem v tu chvíli velmi příjemný pocit, který ještě znásobily usměvavé oči Vítka, rovněž mého bývalého spolupracovníka a také sportovce…… Ty jeho oči mně v tu chvíli určitě rozuměly.

Psáno dne 21. října 2012

To má být pravda…

19. října 2012 v 19:00 | Wess |  Společnost
Nechtěl jsem věřit vlastním očím, když jsem dnes "digitálně otevřel Listy" - Cituji z tohoto tisku.

Dostal jsem od jedné starší paní dotaz: "Kdy už se konečně nám, obyčejným chudým lidem, bude dařit dobře?" Odpověděl jsem podle pravdy, byť bylo předem jasné, že odpověď tazatelku neuspokojí ani nepotěší: "Nikdy. Všichni lidé se nemohou mít dobře. Obyčejní chudí lidé nejsou na tomto světě proto, aby se měli dobře, ale aby se měli špatně. Kdyby se měli dobře, tak už by to nebyli obyčejní chudí lidé."
Jan Rychlík


( Konec citace)
Ne, že by to málem - až na "detail"- nebyla v dnešním jsoucnu pravda, pane Rychlíku! Obdivuji vaši pravdomluvnost i cynickou odvahu, co se týká vmetení "vaší pravdy" do tváře té starší paní.
Ovšem, ti obyčejní chudí se mají špatně, poněvadž ti bohatí jsou stále bohatější .
Nebo chcete říci, že "obyčejných chudých" ubývá ve prospěch přibývajících "obyčejných bohatých" ?

Lidská důstojnost by měla být na prvním místě v každé společnosti a někdejší LL ji , alespoň v jisté době preferovaly. Domnívám se, že Listy jsou jejími následníky?!

P. S. Znal jsem jednoho Jana Rychlíka - to byl nejenom excelentní bubeník v orchestru Karla Vlacha - ale především skladatel nejen taneční a jiné hudby, ale i filmové, televizní a scénické. Jeho největší zájem patřil pro jazzovou hudbu, novodobé hudební směry a folklór mimoevropských národů. !!

Psáno dne 19. října 2012

Býval v Hodoníně i fotbal…?

19. října 2012 v 18:04 | Wess |  AC Sparta a fotbal vůbec
Probírám - li se Hodonínským deníkem a vždy zabrousím také na článek popisující odehrané mistrovské utkání divizní RSM Hodonín. Pravda je, že tento oddíl sice působí v Hodoníně, ale diváci se k němu chovají macešsky. Soudím tak podle počtu diváků - číslo do 100 bývá velmi časté.
Vím však, že ani v době Sigmy a krajského přeboru návštěvy nebývaly bůhvíjaké…
Dnes je Hodonín pro fotbal "zakletý", nebylo tomu tak vždy dle citace z knihy "Bradova západomoravská župa footballová" - viz níže..
V letních válečných měsících si
zvával Hodonín pravidelně na své
hřiště nejlepší naše kluby. Hostil tak
celou ligu i s mistrem Slavií Praha a
Spartou Praha. Na SK Židenice
dovedl SK Hodonín zvláště úspěšně
hráti. Ta k v župním poháru zvitězily
Židenice až v nastaveném čase po
urputném boji. Nejpěknější
vzpomínky mají hodonínští na
poslední zápas se Spartou Praha,
která předvedla vzornou hru a
zvítězila 7 : 2 před rekordní
návštěvou 5.500 diváků, ač zápas
byl hrán ve všední den.Zpočátku mu umožňoval činnost SK
Hodonín, později pak hlavně zaniklá
Čechie Hodonín. Teprve v roce 1926,
když zanikl židovský Makkabi,
převzal jeho hřiště a začal z něho
budovati důstojný stánek pro svoje
členstvo. Jen přičiněním vlastních
členů postavil na hřišti plot, kabiny
pro hráče, zavedl vodovod a zřídil i
malou tribunu. DSK Hodonín,
ulehčiv si tak život, vrhl se energicky
do sportovní práce. Kromě footballu
ustavil odbor hockeyový, který se
v sezoně 1940-1941 probojoval do
slovácké extra-třídy. Rohovnický
odbor dík své agilnosti upoutal na
sebe zcela pozornost sportovního
obecenstva v Hodoníně. Jeho
závodní osma bojovala v závodní
rohovnické lize moravské. Vedle
těchto odborů si vede čile dívčí
házená a těžcí atleti.


( Konec citace z knihy )

Nechci touto vzpomínkou nijak řešit současný stav kopané v Hodoníně, poněvadž vím, že to zřejmě není tak jednoduché. Pouze jsem chtěl nostalgicky vzpomenout na roky "footballu" v Hodoníně - tedy SK a Moravie Hodonín. Ani já jsem je na vlastní kůži nezažil. Snad jen jejich následovníky Morávku - Spartak JMA Hodonín a Naftu - Baník Hodonín. A to proti tradici byla již lepší ta Morávka na stadiónu v Rybářích, kam mě jako kluka jediného mezi kluky zadarmo pořadatel nepustil, poněvadž jsem v klopě měl krásný odznak SK Hodonín…. :-)
.........A o velké rivalitě mezi těmi dvěma kluby jsem tehdy pranic nevěděl - " nevědomost hříchu sice nečiní, ale... neznalost zákona neomlouvá" Smějící se A to trvalo do doby, než v rámci sjednocené tělovýchovy vznikl spojením těchto oddílů jediný DSO Slovan (dobrovolná sportovní organizace ) později TJ Slovan Hodonín.( Pro hodonínský fotbal to asi nic velkolepého nepřineslo!)


Psáno dne 19. října 2012

Toto nenapsal Sokrates

11. října 2012 v 18:19 | Wess |  Aktuality
jehož výroky o společnosti, stejně jako Husovy, či Cromwellovy , vyslovené před mnoha stoletími a bloudící na prezentacích po internetu, a nápadně aktuální pro dnešní naši společnost a politiku.
Následující text napsal právě dnes náš současník a ten se mi líbí víc, poněvadž on chce řešení a když říká, že neradí, tak jeho slova mají svoji cenu…

"Neradím vám dnes, koho máte zvolit, ale prosím: změňte to. Jděte k volbám a zvolte. Třeba voly, ale tučné. Nevolte voly hubené, protože ti mají hlad. Nevolte opilecké sny o dokonalosti žen, altruismu a neúplatnosti radních a svatosti prelátů, ale zvolte realitu hříšnosti nás všech. Volte podle své peněženky. Volte ty, kteří už své sliby alespoň jednou splnili, aby zlepšili váš život. Volte pragmaticky menší zlo. Abyste se nedočkali většího."
(Konec citace)
Dospěl jsem nedávno ke stejném závěru. K volbám je nutné jít a skutečně nevolit nějaké ideály, volit podle svojí peněženky a nenechat se těmi, co sami odpovědnost k penězům daňových poplatníků nemají, vyzývat ke svojí odpovědnosti za finanční krizi tím, že obecný lid to byl, co "prožral" roky, kdy se dařilo. NE!


Psáno dne 11. října 2012

Kandidát - znalec

11. října 2012 v 9:41 | Wess |  Společnost
Jste vlastenec, když o sobě prohlašujete, že jste teoretický i praktický znalec českého piva...?

"Má láska k pivu nemá s vlastenectvím nic společného. Už proto, že jsem v životě o sobě neprohlašoval, že jsem znalec českého piva. Naopak, zajímám se daleko více o piva, která jsou u nás skoro neznámá. Navštívil jsem mnoho pivovarů a pivních festivalů v zahraničí a dobře vím, že u nás známe z pivního světa jen velmi malou částečku."

P.S. Co kandidát, to něčeho znalec…tak by to mělo být.
Psáno dne 11. října 2012

Společenská recese

10. října 2012 v 17:56 | Wess |  Politika
Mám rád výstřední žertování ( pokud neohrožuje základní úctyhodnost člověka ) a naopak ze stejných "egodůvodů" nemám rád hospodářský pokles v české kotlině (nejenom kvůli rostoucímu počtu neúctyhodných lidí). Je zajímavé, že se oběma jevům se říká RECESE.

V recesním žertování se mi velmi zamlouvají mj. Murhyho zákony ( viz údajný původ http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Murphyho_zákony ). Do této kategorie patří i zákony Murphyho manželky…. Např. "Snadněji se předstírá orgasmus, než erekce." A taky celá "cimrmanologie"…. jeden z ryze českého lůna za všechny:"Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích".

To hospodářská recese přináší v době "když je nouze nejvyšší a náš politik neslyší" např. tyto výroky: "Jste účelový lhář, kterému slušný člověk nemůže věřit ani dnešní datum.", nebo
Návrh je trestuhodný, jednání je protiústavní! Protestuji proti takové atmosféře v Parlamentu České republiky. (Potlesk zprava.) http://www.psp.cz/eknih/2010ps/stenprot/044schuz/s044030.htm

A to jsou jenom SLOVA vyslovená v parlamentu, to skutečná ekonomická recese ve veřejném životě a v domácnostech…..to jsou, pane, jiná číslaPřekvapený !

Co si budeme před volbami stěžovat - zkusme to netrpět a změnit.!

Psáno dne 10. října 2012

O produktivitě práce nekonvenčně

10. října 2012 v 10:18 | Wess |  Společnost
Produktivita práce sice roste, ale ne natolik, aby veškeré smysluplné sprosté zneužívání - dříve též zvané práce - dopadlo pouze na bedra Číňanů, Indů a Ukrajinců. Podobně jako každý nemůže být milionářem, tak každý s ekonomickými potřebami nemůže být neekonomicky živý. Nezbývá tedy, než nekonečný, nečestný, ze zálohy, lstivý a zbabělý boj o existující místa. Ta milionářská i ta neekonomická. Citace http://www.blisty.cz/art/65431.html

Kdysi jsme sice říkávali, že člověk je tvor líný a proto si vymyslel mnoho život ulehčujících nástrojů všeho druhu a v nejširším slova smyslu. Někteří muži dokonce i říkávali, že kdyby oni od přírody museli rodit, byl by porod dávno bezbolestný, atd. atd.

Nikdy jsem si ale nepomyslel, že zásadním snem člověka je touha nepracovat a i teď si troufám říci, že to tak není. Ale možná, že předchozí režim, vycházejíce z principů "kolektivní uvědomělosti", právě proto zavedl pracovní povinnost. Já vím, celá řada lidí může říci, že "tehdy se taky nemuselo pracovat, stačilo mít zaměstnání." A někteří tehdy během pracovní směny skutečně "neudělali za korunu práce" a někteří z nich dnes dokonce říkají, že tak "rozkládali režim zevnitřÚžasný ".

Byla to velká nedůslednost tamtoho režimu, že nechal lidi preferovat vlastní uvědomělost a vztah ke společnému majetku " po svém". A tak si většinou zaměstnanci "nenechali sedřít kůži" a na společné káře někteří poctivě táhli ( a neměli pocit volů ), jiní upřímně tlačili, ale mnoho se jí jenom přidržovalo a někteří na tu káru dokonce, jedni drze bez servítků a jiní pomaloučku potichoučku, naskočili a nechali se vézt…. A pouze někteří vědomě marginálně brzdili.
To ale pro "nerůst produktivity" zřejmě nebylo zanedbatelné. Těch "socialistických workholiků", kteří veřejný sektor a výsledky na svém pracovišti nadřazovali nad osobní majetek a zájmy, bylo málo a navíc ve svém zaujetí si to ani neuvědomovali.

Abych dodržel i obsah nadpisu, pak pro připomenutí obecně produktivita P :

P = výstupy / vstupy ( do systému většinou tj. výrobní materiál, mzdy, výr. prostředky, a jako výstupy prodané výrobky)

A zmiňovaná produktivita práce PP:

PP = množství výrobků / výrobní čas ( do jmenovatele možno dosadit počet dělníků nebo výši mezd aj… )

V zájmu potřebného růstu PP se stěhují firmy "dále na východ" a u nás nechávají na zelených loukách logistické sklady, aby do svých mateřských zemí, kam putuje hlavní zisk, měli tímto "přemostěním" blíže nejenom dopravně.
Je dnes zřejmá "řídící činnost Západu","pracující Východ" a "paběrkující Jih", a jaká je prognóza…?


P.S. A proč vlastně teď - před volbami - o produtivitě práce …?


Psáno dne 10. října 2012

Mnoho žaludků…

8. října 2012 v 8:35 | Wess |  Společnost
V ranní televizi CT24 zrovna řeší moderátor s paní Marvanovou, zda zřídit na ty lumpárny politiků parlamentní komisi. Právnička připomíná, že před léty taková komise parlamentu
sestavená i z občanů vyšetřila 17. listopad.

Tu knížku mám a závěr vzpomínek autora - tehdy studenta - mám před očima.Mlčící Název knihy nemohl být přesnější.

Současně jsem si ještě vzpomněl na doc.Ducháně a jeho přednášky v 80. létech v disciplině zvané "Teorie řízení" na brněnské Technice. O komisích tehdy rád říkal, že je to "skupina lidí s mnoha žaludky a žádným mozkem." Vysvětluji si to jeho tehdejší pesimistické mínění pouze tak, že pan docent miloval brainstorming, teorie her a heuristiku vůbec v rámci své milované discipliny, která se ještě tehdy nenazývala Management…. a já jsem se na přednášky, jinak sršící vtipnými praktickými příklady řízení systémů, přímo těšil.

Nicméně asi ty komise při parlamentu doplněné věrohodnými osobnostmi z vnějšku - a asi ne z politiky- budou zřejmě nutné, poněvadž je známo, že " kapři si sami svůj rybník nevypustí…".

P.S. Nechci zde vzpomenout velmi známý výrok slavného Brita Winstona Churchilla o úplatcích a úplatnosti vůbec… to bychom nedošli nikam Zamračený.


Psáno dne 8. října 2012

Má se to přede volbami …?

6. října 2012 v 19:39 | Wess |  Politika
Neznám Jana Čulíka , ani Vojtěcha Merunku, ale jsem četl dnešní Britské listy, kde oba pánové svými články vlastně dost dobře diskutují mezi sebou …. A docela jim to jde!

(Citace z BL dále)

Volební aritmetika
Když nehlasujete ve volbách, posilujete tím hlasy osob, které se voleb účastnily. Je to ARITMETIKA, s politickými názory to nemá nic společného. Prostě je to fyzikální fakt, proboha.
Kdyby se ve volbách rozhodlo hlasovat jen 10 občanů ČR, k vítězství např. ODS by jich stačilo 6. Znamenalo by to, že ODS ve volbách získala 60 procent hlasů.
Co je na tom tak obtížné pochopit?

Tragický úpadek vzdělání
Berte prosím v úvahu, že apelujete k národu, který již 20 let obludně upadá v matematickém a technickém vzdělání, píše Vojtěch Merunka.

(Konec citace z BL)

Zanechejme také kalkulací úprav s volebními lístky a taky navzdory politikům - Pojďme k volbám, ať neplatí věta, vyjadřující jejich přání (cituji z BL): No a když se zadaří pořádně znechutit občany, znechutit je tak, že odmítnou jít k volbám nebo budou házet do uren neplatné hlasy, pak se dílo podaří.

Psáno dne 6. října 2012

To bylo tenkrát … ne na ostrově Capri

5. října 2012 v 9:18 | Wess |  Společnost
Dnes si v rádiu postěžoval v ranním vysílání nějaký již starší posluchač, jak jej podvedla firma - zásilkový obchod tím, že mu sdělila jeho výhru 20 tisíc Kč, s tím , že musí na jeho prodejní akci atd., atd.!

Já takové lidi již drahnou dobu nelituji, neboť osobně pamatuji a oni si také mohou pamatovat, ten diluviální popřevratový věk, kdy tehdy nová televize Nova ukazovala operační schopnosti Thajců, kterak z lidské dutiny břišní "holýma sterilníma rukama na počkání" vyjímají tu slepé střevo, jindy možná i ledvinu. To byl krásný čas domácích léčitelů, kteří předtím celé roky pracovali třeba jako konstruktéři strojů a nástrojů…. , čas nových podnikatelů, které bankovní domy vítaly "s kyticí růží" a vůbec se neptaly, zda jejich nový věřitel poskytnutý úvěr vrátí.

A byl to také čas neomezených prodejních možností, byť v té době výrazněji kraloval jen univerzální hrnec Zepter a organizátoři domácích "předváděček" tohoto zázraku, kteří předtím připravili chlebíčky, slané pečivo a něco vína pak od prodejců hrnců přijali dar třeba ve formě nerezového popelníku se zbožností, rovnající se hostii při svatém přijímání. Prostě tímto "neformálním lidovým marketingem" sice netotalitně, nýbrž totálně zblblý zákazník.

A vzpomínám, jak také mně v té době přišel na parádním křídovém papíře parádní dopis ze zásilkového obchodu s informací jejich generálního ředitele s tištěným vlastnoručním podpisem, "že jsem vyhrál jeden milión Kč". Připojena byla předtištěná objednávka na zboží z tohoto obchodu…..:-)
Nejprve uražen tím vším a pak již směle a také významně jsem objednal a v kolonce "Způsob úhrady" jsem uvedl: "Uhraďte z mojí výhry." Věřte, že od té doby nejsem v žádné databázi a podobné nesmysly na účasti na předvádění zboží mně nechodí.

Od těch dob uplynula řada let a ty firmy změnily formy - viz účelové zájezdy do zahraničí "pro věrné zákazníky", předváděčky spojené se zájezdem po vlastech českých, komerční agresivita prodejců vůči účastníkům těchto zájezdů atd., atd.

Co zůstalo stejné, jsou velmi drobným písmem napsané ty nejdůležitější pasáže kupní nebo prodejní a třeba i pojišťovací smlouvy . V dnešní době totiž tento způsob "komplexního zákaznického servisu", tedy tyto hokynářské manýry, nejsou proti srsti ani důstojně se tvářícím pojišťovnám a bankám.

Nejsem věřící, a s Bohem mě spojuji jen jeho pomalé, ale spravedlivé mlýny… Smějící se


P.S. A jako bonus pro zajímavost uvádím v souvislosti s biblickými příčinami potopy světa toto: "…všichni lidé totiž na zemi byli porušili své mravy…" "Naplnili zemi zločiny, proto je zničím i se zemí."
A uvádím také náhled současné vědy na potopu…. To pro uklidnění davů, dosud podporujících svojí hloupostí úpadek morálky a s ní nepřímo úměrné korupce.PlačícíPsáno dne 5. října 2012

Jednou jsi dole, jednou nahoře…

4. října 2012 v 12:02 | Wess |  Společnost
Dnes po delším čase jsem si poslechl zvukový záznam z jednání městského zastupitelstva. Na srpnové schůzi neschválili ani program jednání a tak bylo zastupitelstvo za rozpačitého "nevím proč" potlesku rozpuštěno. Zato zářijové zasedání skončilo až po půl osmé večer a drahnou část diskuze, i když to podle programu měly být interpelace zastupitelů, zabralo vystoupení vedoucího pořadatelů závodu Sprint automobilů, který chtěli uspořádat na Národní třídě. Kritizoval "aroganci vedení města vůči občanům a zejména proti mládeži, pro kterou město nic nedělá." Samozřejmě, příčinou jeho ostrého vystoupení byl především fakt, že vedení město jim závod v centru nepovolilo. Bylo smutné poslouchat starostu, jak popisoval předchozí jednání s pořadateli závodu. Bylo z toho zřejmé, že město se nebylo ani za přítomnosti policie schopno vyslovit jasně a žadatelé o povolení zase naopak nechtěli slyšet "nějaké ne."

Zlatým hřebem na toto téma bylo vystoupení "věčného diskutéra" občana, který se sám několikrát nominoval za "mluvčího občanů". Nejprve starostovi, kterému v úvodu jako všem starostům před ním řekl, že "osobně proti němu nic nemá", připomněl, že v našem městě se jezdily každoročně motocyklové závody středem města a vyslovil se po vlastní delší úvaze pro mladé. Tentýž občan, zřejmě po nějaké kuloárové kritice jeho vystoupení od konkrétní přítomné se ozval ještě jednou a obrátil se přímo na bývalou senátorku v městském zastupitelstvu jedinou se slovy, že je rád, že je už stár 71 let a že jako hodonínský patriot si hodně a rád pamatuje. A dodal po vzoru rodilých Pražanů, že také ví, že i v našem městě " je hodně naplavenin". Je nabíledni, koho tím myslel...? I jiní se zapojili...! To se po takových "kreativních bouřích mozků" na zastupitelstvech běž odpovědný občan cítí hodně dole.

Včera jsem, ostatně jako každý rok, navštívil "Veletrh vzdělávání" v KD . Přestože vím, co vše se v dnešní době odehrává ve školství k jeho škodě - státní maturity, "plzeňské diplomy", úbytek kvalitních studentů vlivem demografického vývoje, demontáž učňovského profesního školství - cítil jsem ten "lesk a bídu kurtizán" i na této akci.
Škol nabízejících vzdělání na tomto veletrhu ubývá, zrovna jako propagačního materiálu i účasti pedagogů v jednotlivých expozicích.
Zahájení veletrhu provedla ředitelka pedagogického střediska, přivítala čestné hosty. Bylo dobře, že to udělala, poněvadž nikdo z přítomných si předtím nevšimnul "příchodu nějaké osobnosti". Totiž jak starosta města, tak předseda školské komise při krajském úřadu vstoupili do sálu tichounce, snad anonymně - jeden s brašnou přes rameno, jako podomní dealer přírodního léčiva a druhý přes svoji hřmotnou postavu zase pozdě po zahájení, to asi ,"aby byl vidět". Tyto "celebrity" ovšem pocházejí ze školského prostředí, jsou učiteli, ale dali přednost politice v městě a v kraji. Dlužno dodat, že i tam málo úspěšně.
Jediným úsměvným momentem veletrhu byla děkovná slova milé ředitelky pedagogického střediska, kterými odměnila opravdu pěkné vystoupení studentů strážnického gymnázia. Přebreptla se totiž a rozesmála přítomné slovy " děkuji za pěkný porno, promiňte, ... program studentů"…..
Jeden pedagog prý to komentoval slovy - " my muži myslíme "na to" třikrát denně, ženy ovšem zřejmě pětkrát."Úžasný

Ano běžný odpovědný občane, jednou a dnes spíše vícekrát jsi sice dole, avšak jednou - alespoň nakonec - nahoře.

Psáno dne 4. října 2012


Chrastavské střílení

1. října 2012 v 10:09 | Wess |  Aktuality
Velmi mě překvapil případ v Chrastavě, vůbec mi nepřipadal směšný, byť byl proveden pouze "pistolkou", a jsem z toho všeho a hlavně z "názorové rozmanitosti pomazaných hlav" smutný….
Posuďte sami tyto titulky pondělních novin nebo úvodní věty jejich článků - dále citace z tisku:

Chtěl se zviditelnit, říkají o střelci z Chrastavy psychologové

Útok na mě byl odrazem stavu společnosti, řekl Klaus

Čekáme na nálož na náměstí plném lidí? Příště to bude samopal nebo bomba! (poslanec ODS)

Atentátník na Klause obviněn z výtržnictví, do vazby nepůjde

Papaláši tvrdí, že za zlobu občanů může levice...

Je to bohužel důsledek atmosféry ve společnosti, kterou přiživují média a levice svou rétorikou ve stylu, že všichni politici jsou málem zločinci," ( ministr Vondra )

Pozor, aby se jednou airsoftový střelec nestal hrdinou

Provedení atentátu samotného a reakce ochranky prezidenta svědčí o tom, že to byla nahraná situace - opět se blíží volby a opět je třeba někoho poškodit.

Svět se baví na účet ochranky: I Kevin Costner by zareagoval lépe

Někdo musí hrát ve světové historii roli Švejků. Takže kdo jiný, než Češi. Klaus se do světových dějin zapsal ukradeným perem a údajným atentátem na jeho loket "stříkací pistolí". To je teda česká soda.

( Konec citací z pondělního tisku)

P.S.
Samozřejmě, bylo toho v novinách a v TV mnohem víc a já se bráním smířit se s myšlenkou, že i období před volbami bude již zřejmě nevratně stále víc a víc podobné "vyspělým zemím". Dále mi vadí, že v české kotlině je nechuť pojmenovat oficiálně a hlavně pravdivě společenské problémy.
A to jsme si jako národ dali prostřednictvím svým zastupitelů sami sobě důvěru volit prezidenta přímo… To snad pod mottem, "Keď ste si ho upiekli, tak si ho aj zjedzste? Mlčící… A my si dál budeme dělat, co chceme!"
Kdyby to bylo opravdu mělo být myšleno takto, byla by to vskutku zase jenom česká soda! Zamračený

Psáno dne 1. října 2012