Děvčátko…

30. dubna 2012 v 10:47 | Wess |  Aktuality
Jedna z mých nejmilejších trampských písniček má název Děvčátko. Je zřejmě o dívce, která vyhovovala představám předválečných trampů, jak vyjadřuje text " o rtech rudých". Nám, začínajícím kytaristům ze začátků 60. let, se asi líbila pro tehdy velmi populární kytarové kolečko G - Emi- C(Ami) - D7 - G a houpavý rytmus.

Znám ale zcela dnešní milou dívenku, která je naprosto moderní sebevědomá, přemýšlivá a " proto v "jakémkoliv kolektivu oblíbená." Navíc velmi slušného a milého chování…. téměř vždy, pokud ji okolí nenazlobí.Úžasný
Představte si, když měla 4 roky, tak mě požádala slovy: "Dědečku, mohla bych si půjčit ten tvůj řízek?" tak neodolatelně, že jsem již jen pasívně pozoroval " jeho krátkou životnost!"
Před rokem nám při jízdě autem vyprávěla klasické pohádky, netradičně třeba o tom, " jak Jezinky Smolíčkovi neotevřely", poněvadž, jak vyřešila tento nový nečekaný zádrhel, který si způsobila sama, " Jezinky nebyly doma!:-)"

No a z aktuálních akcí této třeťačky, která se dobře učí, ráda hraje na klavír, z poslední doby patří k charakteristickým tato epizoda. Naše dívenka mi chtěla ukázat školní písemný test, který, jako ostatně často, vypracovala nejlépe ze všech, ale přece ne úplně podle představ paní učitelky.

A tak mi ukazuje v testu místo, kde chybila a říká:" Hele podívej,dědo, tady mám chybu, tam mělo správně být slovo " spermie" ne "varlata" ( to vše v souvislosti se ženskými vaječníky a mužskými ekvivalenty).

Ve velkých rozpacích jsem tuto naši " odvážnou školačku ze 3. třídy" potěšil slovy, že tam by možná udělali chybu i chlapci a v duchu jsem si vzpomněl na stížnosti na úroveň výchovy k rodičovství na našich středních školách.

A také obdivuji, co vše se již teď,ve třetí třídě, dovídá naše dívenka. A protože se dívá ve všech svých předmětech i na látku ještě neprobranou s nevšedním zájmem, lze se nadíti dalších krásných příběhů ….z její školy, která již je velmi jiná proti naší …. A přitom současně tak podobná….

O naší dívence píšu právě dnes, kdy navečer budou "lítat čarodějnice"……Jí ovšem nic nehrozí… proč? " No, ona přece ještě není čarodějniceSmějící se .


Psáno 30. dubna 2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama