Neskutečně dobrá myšlenka…

1. února 2012 v 8:07 | Wess |  Společnost
Jako Hodoňák se zajímám o hokej po celý svůj život, když i na současné mistrovské zápasy Drtičů chodím jenom sporadicky. Se zájmem však čtu komentáře a vůbec vše, co se kolem hodonínského hokeje děje.
V dnešním deníku mně zaujala diskuze k poslednímu mistráku a zejména jeden anonymní, s užitím citátu známé osobnosti, zajímavě vtipný diskuzní příspěvek:

Cituji:

Richard Dawkins

"Já věřím v létající vesmírnou čajovou konvici, jejímž inteligentním záměrem vzniklo lidstvo, jako druh nadaný k zatím velmi nejasným, avšak nesporně "vyšším" cílům."
Možná, že podobně, jako v tu létající konvici, by se dalo věřit v to, že baráž nebo play off je stvořena k získání času pro kluby, aby se rozhodly, " zda mají dost naspořeno a zda tedy chtějí nebo nechtějí hrát vyšší soutěž."
Vím, jsem asi " veleještěr", když nechápu nynější " sportovní hodnoty" hokejových i jiných soutěží, kdy se dá " koupit nebo prodat licence soutěže". Kdy není smyslem mít vlastní odchovance a s nimi hrát soutěž, " na kterou to město má." Naopak je smyslem umožňovat hostování hráčů v době baraží či play off , což si může dovolit pouze bohatý klub…Hráč hraje jeden týden v mužstvu H a druhý týden již " válčí v jiném dresu proti." Inu, " flexibilita dneška", té já již nerozumím... , anebo nechci!!
Na druhé straně, prý z hlediska sportovní morálky, ovšem je odsouzeníhodné " prodat nebo koupit zápas". Samozřejmě, že je…… ,ale koupit celou soutěž - to chce " celého manažera".

Možná, že to je ten důvod, že řada lidí již na hokej nechodí. Nevidí tam " ty svoje kluky, když tehdy byli nejenom z Hodonína, ale srdcem Hodoňáky se stali ……"Smějící se
Slovan, Baník, Dukla - do toho!


Psáno dne 31. ledna 2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama