Říjen 2010

Učit se , učit se , učit se …

29. října 2010 v 11:31 | Wess |  Společnost

           Nedávno jsem se v časných ranních hodinách náhodně objevil před gymnáziem blízkého okresního města . Měl jsem totiž předem objednán servis a STK mého vozu a po jeho odevzdání v servisu pak i mnoho času pro procházku městem .

           Před zmíněným gymnáziem mne a manželku oslovila trojice studentů s poznámkovým blokem a předem připravenou otázkou : " Kdy , prosím , ráno vstáváte ? " Na tuto nezvyklou otázku jsme nejprve s recesí bývalých studentů opáčili : " Včas ! " . A pak teprve jsme odpověděli na jejich anketní otázku , kterou jim , jak jsme se dozvěděli během rozhovoru , zadala jejich škola jako úkol .

           Na oplátku jsem studentům dal taky otázku : " Co říkají na MAG 10 ( na nedávno proběhlou maturitní generálku ) a hlavně na chystanou státní maturitu? "

Odpověděli bez váhání a vcelku pozitivně a odhodlaně , že " to se uvidí " .
          
            A na moji další otázku , komu se tedy vlastně státní maturita nelíbí , odpověděli : " Spíše našim učitelům , jde o novou věc a oni se totiž neradi učí něco nového … ! "

           Poněvadž něco o svých bývalích kolezích a jejich " chuti učit se něco nového " vím nejenom z oblasti IT a PC dovedností , nemusel bych být touto odpovědí překvapen.

Mne však zaskočila spíše ta přesnost úvahy těch mladých .

          A zároveň mne zamrazilo , co si asi studenti myslí ve chvíli , kdy jim ve vyučování učitel vytýká jejich studijní píli .

         V tu chvíli si s nostalgií  vybavuji starý český film " Do hlubin študákovy duše " a nesmělého , leč velmi vzdělaného profesora Matulku v podání Jindřicha Plachty …. , který " se neodvažoval k závěrečné zkoušce , poněvadž , jak sám řekl , se prý musí ještě učit  . "


Psáno 29.října 2010

Srdce krásné slivovice plné …

25. října 2010 v 10:22 | Wess |  Hradní stráž
               O víkendu 23. a 24.října t . r . jsme s manželkou navštívili naše zlínské přátele , manžele Františka a Hanu . Franta je můj spolubojovník z vojny , tedy kamarád , s nímž mne váží dlouholeté vzpomínky . A jeho milá manželka Hanka se velmi pěkně k těmto vzpomínkám a také ke vzpomínkám mojí manželky připojila .

               Já , jako kdysi mladý Hodoňák , jsem vždycky hleděl na Zlín ( Gottwaldov ) optikou hokejového příznivce Slovanu Hodonín - oddílu mého rodného města . A dosud se s Frantou hecujeme , samozřejmě " pouze historicky " , poněvadž aktuální hokejové styky pro zřetelně a kvalitativně odlišné soutěže aktuálně neexistují .

               Přes víkend , v krásných podzimních slunečných dnech , jsme však mohli vidět Zlín jako město s krásnou a typickou urbanistikou , začínající budovou č.21 , přes Baťovy dvojdomky , Jižní svahy se sídlištní architekturou zachovávající typické barvy fasád od cihlových fasád v rozích budov nebo alespoň cihlově hnědé barvy . Dokonce nový salesiánský kostel respektuje tuto velmi vkusnou uniformitu . Pro mne je to zřetelný a nepochybný důkaz loajality občanů s kultivovaným a tradičním duchem města .

               Prošli jsme spolu část areálu Svitu , samozřejmě s jistou nostalgií na obrovské množství pracovních příležitostí nejenom pro zlínské občany . A samozřejmě nahlédli jsme na ZPS , jeden z podniků - rodinného stříbra čs. strojírenství , kde se František vyučil a po dlouhé roky pracoval v nejkvalifikovanějších profesích . A já jsem mohl poznat učiliště ZPS , kde vždy panovala naprostá oddanost tovární značce a kvalitě vyráběných obráběcích strojů , např. soustruhů MAS .

              To všechno jsou aspekty , které jsem při dřívějších i současných návštěvách Zlína vždy obdivoval . A ony se neztrácejí ! To jsem si uvědomil při opětovné vyhlídce z mrakodrapu - budovy č. 21 , kde nás provázela Hanička .

Zlín je ovšem nejenom město průmyslové , ale také velmi kulturní a tak jsme v sobotu večer navštívili milé Divadélko v klubu při Městském divadle Zlín . V komorním prostředí , při poháru skvělého valtického vína , jsme shlédli :

Srdce krásné slivovice plné!
Jakub Nvota, Michaela Doleželová
Dramaturgie: Vladimír Fekar. Hudba: David Rotter. Režie: Jakub Nvota.

Zdeněk Lambor, Pavel Leicman, Petra Domžalová, Tamara Komínková, Romana Julinová, Jana Tomečková, Ivan Řehák, Richard Dvořák, Jaroslav Kovanda

Komorní kabaret - příběh textaře písní, který v láhvích slivovice, jimiž se s obklopuje, objevuje svou múzu, svou minulost, své lásky, ale ne každá slivovice mu chutná stejně...

                   Představení , v němž divák má pocit bezprostřední fyzické blízkosti herců - vždyť v průběhu představení jsem si mohl s jedním z nich dokonce podat ruku a tom okamžiku se podílet na představení aktivně . A také iluzi jakéhosi " duševního splynutí " , poněvadž , co herci museli vypít během představení čisté vody z láhví , představujíce závislost na onom " modrém zlatu " Zlínského kraje … !

                    Název hry mne inspiroval k tomu , využít ji i pro tuto vzpomínku na Zlín a moje přátele . Oni mají srdce plné hrdosti a lásky k rodnému městu ,jsou určitě a vždy také bezprostředně blízcí svým přátelům a nakonec … aj tu dobrú valašskú slivovicu majú též rádi , jak my na Slovácku .

Františku a Haničko , děkujeme !


Psáno 25.října 2010

Poslední přání voliče .....( před volbami )

15. října 2010 v 10:35 | Wess + kolektiv |  Aktuality

1 . S chutí k volbám. Kéž by se na kandidátkách mohli ocitnout osvícení diktátoři a nebyli ihned upáleni. 

( citace aktuálního přání mého přítele )


2.  Ať důchod se nestane další sociální dávkou proti chudobě  ( parafráze slov poměrně ne známého politika je mým přáním )Bonmot

3 . Ať  všichni jsme jenom lidé....

( přání snad všech , kteří jdeme k volbám s velkými rozpaky )

STOP
Psáno15.října 2010

Předvolební zlatá slova ...

13. října 2010 v 16:49 | Wess |  Aktuality


( Citace z pera Jiřího Paroubka )

Krokodýlí slzy redaktora Práva Hanáka

Ve čtvrtek jsem si se zájmem přečetl článek Jiřího Hanáka v Právu pod názvem " Lidumilové ", který vyjadřuje názor redakce Práva . Skvěle napsáno,obsahem i formou zcela příkladně . Zlatá slova.Mohu to hned sám podepsat.Pan redaktor se pohoršuje nad naprosto asociální politikou Kalouskovy a Nečasovy koalice ve vztahu ke zdravotně postiženým občanům .

Má to jen jednu vadu na kráse . Vzpomínám , jak tentýž pan redaktor před květnovými volbami nadšeně doporučoval čtenářům Práva řešit volební rozhodnutí výběrem menších politických stran.Tedy i TOP 09 a Věcí veřejných . Co si tehdy myslel , pan redaktor ? Že by obě tyto strany vznikly na podporu práv lidí se zdravotním postižením ,pacientů,chudých,bezmocných,důchodců,zaměstnanců a dalších ?

Trochu levicovosti v komentáři , kterou si čtenáři s povděkem přečtou , na věci již nic nezmění . ODS včetně těch menších politických stran ( po doporučení pana redaktora Hanáka ) má pevnou většinu ve sněmovně .

Před půl rokem bylo třeba brojit proti tomu , co reálně hrozí , pane Hanáku . Byl jste tak málo jasnozřivý ? Ale kdepak ..........

( konec citace z blogu Jiřího Paroubka )

( Pozn.Wess ) Další " Zlatá slova před volbami " , s nimiž nelze nesouhlasit , uvádím níže ....

" Neudržitelný není důchodový systém , ale politicko - ekonomické uspořádání , které umožňuje daňové úniky a úlevy do kapes bohatých a nízké firemní daně.

Důchodová reforma není nutná z důvodu nedostatku peněz , ale z ryze ideologických důvodů , kdy současná pravice snižuje rozsah veřejných služeb a nutí občany , aby se postaral sám o sebe. Smyslem takovýchto reforem není změna k lepšímu , ale snaha oprostit stát od závazků , které v rámci solidárního a sociálního státu občanům dal. "

( Citováno z článku Důchodová reforma pro budoucí generace poslance Sedi - ČSSD )


" Jedním z cílů pravicové vlády je demontáž ( jí samotnou ovšem nazvaná jako reforma ) sociálního státu . Jistě ani já si nemyslím , že sociální stát funguje zcela bezvadně . Nikdo však zatím lepší společenské zřízení nevymyslel  . Sociální stát má za sebou 60 let prosperity a míru . Volný trh bez přívlastků pak obě světové války a hospodářskou krizi . O českém " tunelování " ani nemluvě . "

( Citováno z editoriálu " Škromachovin " - volebního občasníku , vycházejícího v těchto dnech na Hodonínsku a Kyjovsku )

( Pozn.Wess )

Přátelé , to jsou jasnozřivá a zlatá slova , po mnoha létech silně snížené jasnozřivosti a exkluzivity ve prospěch volného trhu .
A dnes opět pod heslem " nikdo zatím nic lepšího nevymyslel " , tentokrát však ve prospěch sociálního státu .

Nutno vtesat do mramoru , aby hned po volbách nebyla tato slova opět zapomenuta ... ikdyž písnička Krokodýlí slzy , zpívaná nezapomenutelným Gustavem Bromem , je taky skvělá .


Psáno 13.října 2010

Život tropí hlouposti ...

12. října 2010 v 10:07 | Wess |  Aktuality
Ano tropí ........ někdy puberta , jindy volby , až žasneme , co to s námi tropí


I. fáze - Před volbami ( dle hektické reality )

Volby201001


2. fáze - Po volbách   ( dle empirie )


Volby201002


Psáno 12.října 2010

J.A.Komenský ... o sloupech u cest

11. října 2010 v 19:46 | citát J.A.K. |  Drobné moudrosti

"Naši učitelé nesmějí být podobni sloupům u cest, jež pouze ukazují, kam jít, ale samy nejdou."

Jan Ámos Komenský


Psáno 11.října 2010

Dnešní MAG 10 ( maturitní generálka )

11. října 2010 v 19:35 | Wess dle odborného tisku |  Společnost


se údajně setkal s velkým a dobrovolným zájmem studentů , který byl prokázán cca 96 % účastí škol . Výsledky se studenti dovědí

3.listopadu 2010

Na 1 225 středních školách začala ráno velká generálka. Má prověřit připravenost na státní maturity, které po dlouholetých odkladech odstartují na jaře příštího roku. Tři čtvrtiny z téměř sta tisíc studentů si zvolily lehčí verzi zkoušky. ( podle iDnes.cz z 11.1010) )

Ilustrační testy a zadání státní části maturitní zkouškyVÝCHOZÍ TEXT K ÚLOZE 6

"Jmenuji se Zdeněk a prodávám časopis Nový Prostor na Minoritské ulici v Brně. Vyučil jsem se v oboru stolař - truhlář, občas jsem tu práci dělal. Pak jsem šel makat na šachtu do Ostravy, jenţe v roce 1991 masivně propouštěli. Skončil jsem na ulici. K Novému Prostoru mě přivedl kamarád. Poslechl jsem ho a nelituji, dokud nenajdu stálou práci, tak mi Nový Prostor pomáhá přeţít, a navíc mě prodej baví. Pro mě je to trochu sloţitější najít trvalou práci. Jsem totiž cikán a tak už několik let jsem nezavadil o stálou práci. Brigád jsem zkusil hodně, jsem uţ ale dokonale poučen, protoţe většinou jsem nedostal slíbené peníze. Proto se držím Nového Prostoru, mám své stálé zákazníky."
(www.novyprostor.cz 17. 3. 2006, upraveno)

Úloha 6 2 b.
Který z důvodů má pravděpodobně nejmenší vliv na to, že Zdeněk nemůže najít trvalé zaměstnání?
A) Zdeněk je Rom.
B) Zdeněk je vyučený truhlář.
C) Zdeněk je dlouhodobě nezaměstnaný.
D) Zdeněk je bezdomovec.


REŠENÍ OZ1VCZMZ08DT
OBCANSKÝ A SPOLECENSKOVEDNÍ ZÁKLAD
Základní úroven obtížnosti

Druh
úlohy Úloha Správné rešení Body
U 1 B 2
U 2 C 2
SU
(DICH.)
……….
U 5 B 2
U 6 B 2 tedy B) Zdeněk je vyučený truhlář.


Pozn.Wess : Neuvěřitelné zjištění , hodné státní MZVÝCHOZÍ TEXT K ÚLOHÁM 36-37

Chcete ZMENU ???
NEJÍT K VOLBÁM ZNAMENÁ SOUHLASIT S VLÁDNÍ POLITIKOU.
Již nechceme zadlužování naší zeme, které u nás probíhalo celé uplynulé ctyri roky, a
výdaje, které si nemužeme dovolit.
Nezamestnanost nechceme rešit zvyšováním sociálních dávek, ale podporou podnikání.
Hlasujte pro svobodu a volný trh!
Nepromrhejme další 4 roky!
Volte koalici stran s názvem "ZMENA"

Úloha 36 2 b.
Kdo pravdepodobne vydal tento politický leták?
A) vládní strany
B) koalice vládních stran
C) vládní a opozicní strana spolecne
D) opozicní strany
Úloha 37 2 b.
Ke které z následujících cástí politického spektra patrí clenové koalice stran s názvem "ZMENA"?
A) pravice
B) levice
C) extrémní levice
D) extrémní pravice


REŠENÍ: OZ2VCZMZ08DT
OBCANSKÝ A SPOLECENSKOVEDNÍ ZÁKLAD - ilustracní test
Vyšší úroven obtížnosti

U 36 D 2     Opoziční strany
U 37 A 2     Pravice


Pozn.Wess : Státní část MZ rozhodně není " skleníková " , ale holt ze života … J


Psáno 11.října 2010

El condor pasa

10. října 2010 v 18:38 | Wess |  Kytara a texty písní ( s akordy )

Velebnou přírodu s Andami pro mne reprezentuje především kondor , majestátně kroužící vysoko mezi horami jako pravý vládce , který však tuší , že ne on sám , ale Slunce je tím skutečným vládcem a božstvem - dárcem života v tomto koutu Jižní Ameriky.

Když jsem před léty slyšel v rádiu píseň El condor pasa se sametovou flétnou a ozvěnou dunícími bubny a kytarami v krásné molové tónině , chtěl jsem si ji pro sebe taky hrát.
Neznal jsem žádný český text této písničky a tak , poslouchaje melodii , napsal jsem si tedy vlastní slova . Psal se mi lehce , melodie mne totiž velmi inspirovala . Svůj text uvádím  níže v úplném znění .

Později , samozřejmě s jiným textem ji nazpíval Karel Gott - a jak jinak , překrásně , jak si tato neobyčejná melodie zasluhuje .

Východ Slunce - El condor pasa ( peruánská lidová )

Emi                                        G
1. Když Slunce zaplavuje září svou
C                      G             C        G
kraj překrásný , tu zemi čarovnou ,
              Emi
jež tiše sní.
                                                        
Emi                                    G
2. A vidí davy Inků , kteří jdou,
C                   G             C           G
jdou pozdravit tu krásu velebnou,
                  Emi
je úchvatná .

Refr. 1
C
Ta zář,jíž skály odrazí,
                 G        C           G   G7
v červáncích se prosívá,
                                                               
C                                            G                      Emi
ten,kdo mrtev zdál se být,vzápětí ožívá,už ožívá .


3. I condor náhle v úctě k Slunci vzlét´,
kroužící on hold chce vzdát ,
je mocnější
ten pocit,který svírá srdce všem,
jež pochopí,že obživou
je Slunce - bůh

Refr. 2

On ví , že Slunce západ sám
přináší jen strach a soužení ,
on ví , že v těžkých hodinách
svitem svým ti uchrání
ten život tvůj …

Psáno 10.října 2010

Letní bouřka

6. října 2010 v 19:02 | Wess |  Muzica
V těch 60 . létech , bohatých na písničky populární hudby a bigbeatu jsme - naše klukovská parta - pilně , posedávajíc v naší ulici ve dvéřních  výstupcích a popelnicích a v parku na Míráku , trénovali hru na kytaře .
A také jsme pilně poslouchali rozhlasové stanice " ésterajch draj a  laxnberg " . Zdaleka jsme nebyli sami . Naši vrstevníci v městě a dokonce naše idoly z tanečních čajů , zejména orchestr RGV ,  činili totéž . A proto také jejich muzika byla tak populární , poněvadž v jistém smyslu časově předbíhala čs. hudební scénu a její hity .
Koneckonců , jak jsem zjistil po mnoha létech , mnohý muzikant profesionál u nás začínal své vzpomínky na hudební začátky především stanicí Luxembourg a O 3 - maně např. Karel Zich , Karel Wágner , ze zahraničního vysílání tehdy čerpaly i takové osobnosti , jako byl Gustav Brom aj.

A právě na těchto stanicích a posléze ze svýho magnetofonu Sonet Duo  jsem poprvé slyšel melodii , která zřetelně začala zahřměním , následoval pak romanticky šumící drobný déšť . Mně ta melodie připadla , jako píseň japonského původu a pro mně byla v té době po pár týdnů " nejlepší melodií, co kdy byla vymyšlena ".
Protože jsem si ji chtěl hrát na kytaru , musel jsem ji otextovat pro " interní potřebu " .
Tady je ten text - samozřejmě nesoucí stopy naivního mládí a také tehdejšího " zdvořilého stylu vyjadřování  " .


Letní bouřka

Vyšel jsem si jednou v létě za město,
vy nevíte , co je to být sám
v ten den jsem měl velké štěstí i přesto
že pršelo a teď rýmu mám


Proti mně šlo hezké děvče a mělo
v tašce deštník , já se tomu smál,
smích mne přešel , když najednou zahřmělo,
začlo pršet a já chtěl jsem dál ...

Refr.
To děvče na mne zvolalo,
pojďte , pane , schovám vás ,
chodili jsme celý den
a pršelo jen pro nás

Zase chodím v létě deštěm za město,
rozdíl je v tom , že už nejsem sám ,
letní bouřka a má milá s deštníkem
jsou jedinou láskou , co mám .A po létech jsem si při příležitosti 50.výročí působení kapely vedené p.Staňou Mikušem mohl nahrát tu písničku znovu . Samozřejmě je opatřena jiným textem , jejimž autorem je asi právě kapelník a zpívá ji velmi oblíbený zpěvák kapely - Franta Juračka .
Poslechněte si - dobré !
A teprve v závěru dnešní vzpomínky si uvědomuji , že vznikla z popudu ranního vysílání radia Dyje , kde písnička zazněla  s textem , jak jinak , opět opěvujícím letní bouřku .
Tedy zahraniční hit 60.let má nejméně tři různé texty a zřejmě i tři různé názvy . Já znám jenom ten svůj - Letní bouřka ....


Psáno 6.října 2010

Moje koláže ...

2. října 2010 v 18:42 | Wess |  Obrázky - Fotografie
I freewarovým SW jdou dělat docela zajímavé věci . Níže uvedená koláž , sestavena z pěti obrázků .... je toho dokladem.

Květy2

V následujícím obrázku jsou zřejmé motivy z předchozí koláže .... Líbí se mi kombinace černobílá s barevnou ...


Květy

Rozstříhat Monu Lisu spolu s " Báthoryčkou " je možné také ....Báthory_řez


Možností těchto jednoduchých SW je také vytvoření " čočky " , vzniknou tak zajímavé průniky , hodné snad i deskriptivní geometrie ... a nejenom té .

Mona_čočka


Na předchozí koláži je mj. využita možnost " vyrobit " iluzi - strukturu  malířského plátna v kombinaci s čočkou a překlopením části obratu o 180 stupňů ...

Na Monu Lisu a  na Mobbydicka by nestačila ani leckterá tvrdá měna ... i koláž to naznačuje.


Mona a bílá velryba


Šikmá Mona

Nejenom ve společenských a politických vědách lze " překroutit fakta "...


P.S Když bude všeho až , až - tak zhotov sobě koláž !

Psáno 2.října 2010

TULIPÁN

1. října 2010 v 11:10 | Wess |  Kytara a texty písní ( s akordy )
Když tahle písnička poprvé byla předvedena v čs.rozhlasu , tak mne hudebně příliš nezaujala . S ohledem na můj věk , to tehdy nebyla její vina .Teprve později jsem - počítáno však ovšem jenom na měsíce ( postpuberta je také hektická doba ) - začal vnímat i krásu šlitrovských akordů a Suchého textů .
Např. " …. Pověsil jsem si bitvu do pokoje a tulipán jsem pod ni postavil , jó umění a kytky , to je moje , pak jsem to s Oldou všechno oslavil " - jak odlehčeně výmluvné ...
A taky skvělý hudební nápad , když při verších , "….. že když kvůli pánům se lidi začnou mezi sebou prát … " stačí Šlitrův klavír zatrylkovat melodii z jiné semaforácké písničky " Proč se lidi nemaj´rádi … " , to je asi typické pro oba Jiří S+Š .

Záleželo jim na tom , aby se posluchači jejich písniček a her nejen bavili , ale také přemýšleli .
A proto právě tuto písničku chci připomenout ….


DPřišel mi k svátku gratulovat Olda
Hmia přinesl mi žlutý tulipán
Emi7a pěknou reprodukci od Marolda,
Gmi6je na ní vidět bitva u Lipan. A7

DPověsil jsem si bitvu do pokoje
Hmia tulipán jsem pod ní postavil.
Emi7Jó, umění a Gmi6kytky, to je moje!
DPak jsem to Fdims Oldou Emi7všechno oslaDvil.

F#miProč nechal jsem tulipán pod obrazem, proč ?
C#7Proč jsem ho radši nepostavil na zem, proč ?!
F#miKdyž výstřel padne, F#7voják se kácí,
Hmitulipán vadne, barva se ztrácí,
G#7i kytka pozná, že bitva hrozná C#životu nesvědA7čí.

A proto tvrdím, že když kvůli pánům
se začnou lidi mezi sebou prát,
neprospívá to vůbec tulipánům
a, nezlobte se, já mám kytky rád.
Psáno 1.října 2010

Modré punčochy

1. října 2010 v 9:19 | Sepsal Wess |  Kytara a texty písní ( s akordy )

Semafor Modré pučochy
MODRÉ PUNČOCHY - Text Jiří Suchý

GZnám E7skromně Amizaoblená D7lýtka,
Gjaká jsme E7zvyklí Amivídat u soD7chy.
V duchu je Gvidím Cstále, Ajinak D7zřídka
a Glíbí se mi Cna nich Gmodré B7punčoD7chy.

Nevím, koho by to nenapadlo,
že chodidla jsou jistě růžový
a prsty jako školní počitadlo.
GČtyři a jedna je, no, honem, D7kdo to Gví ?

Hlásím se Amijá a D7říkám hrdě: Gpět
a pak si Dznova sedám D7do laviGce.
Od těch Amidob už uH7tekla řada Emilet Emi7
a s léty Apřišla touha A7přesvědčit Dse: D7

Protože najdu počitadlo ztěží,
je třeba sundat modré punčochy.
GČtyři a Cjedna je... Ana tom už D7nezáleží.
GTu-rúva-rúva-rúva, va-vá, Cva-va,
Gvá-va, Cvá-va-va, Gva-vá, Cva-va,
Gvá-va, Cvá-va-vou.
GVa-vá, Cva-va, Gvá-va, Cvá-va-vou,
Gta-rá, Crá-ra, Grú-ru, Cra-ra-rou,
GC, G, Cdú-ra-GdubiC, G,
GhejC, G, Cru-bi-dup,
GC, G, Cdú, ru-bi-du, Gru-rap. C, G

CHa-ré-ru, Grí-bí-Crú-bi-Gdou,
ha-Cdé-du, Grí-bí-Crú-bi-Gdou,
Cvá-ba, Gdu-va-Cdu-va, Gdu-va-Cdu-va,
D7da-va, ru-va, va-va-va-va...
Vá. (Je to možný vůbec ?) Vá...

CZnám E7skromně Amizaoblená D7lýtka,
Gjaká jsme zvyklý Ami7vídat Gu G7soGmaj7chy.


Zpívá Jiří Suchý
P.S.
P
řestože Semafor se S+Š a orchestrem F.Havlíka byl , je a bude skvělý a je obtížné cokoliv z jejich tvorby upřednostňovat .... Dovoluji si však i tak připomenout písničku Modré punčochy .

Její velmi poetický a také lehce erotický obsah každého vnímavého diváka " i po létech osloví " , tak jako mne ….   ( Wess )

Psáno 1.října 2010