Červenec 2009

Bez komentáře - každý by byl proti skutečnosti nedokonalý

29. července 2009 v 10:19 | Wess |  AC Sparta a fotbal vůbec
Naše zlatá SPARTA nám po dlouhé době zase udělala radost nejenom výsledkem , ale celkovým pojetím svojí hry a velkým odhodláním zvítězit nad skvělými Řeky z Athén ....... !!
Děkujeme !!

Pevně věřím , že i v lize se její odhodlání , bojovnost a tvořivá vůle projeví . Mančaft na to tentokrát má !!

Ondrášku a Miško - " už zase skáčeme přes kaluže !! "

Zdraví OLD Sparťan !
Jak jsem chtěl napsat „ něco velkého „ …….

5. července 2009 v 11:12 | Wess |  Společnost


Jako inspiraci pro tento svůj úmysl jsem hodlal použít následující definici mé oblíbené discipliny a podrobit na jejím základu zdrcující analýze současnou globální realitu jednotlivých ekonomik ve využívání přírodních zdrojů se " zřetelem na životní prostředí atd . , atd .
" .( dále v duchu definice ! )

" Ekonomie je věda o tom , jak společnost využívá vzácné zdroje na výrobu užitečných předmětů a jak je rozděluje mezi různé skupiny lidí " , tak definoval tento vědní obor teoretik v této oblasti Samuelson .

Ovšem , co čert nechtěl , dostal se mi bezděky do ruky do ruky časopis Týden , ležící na stole vedle mého NB a zaujal mne především úvodním titulkem pro mne s ekonomicky nadějným titulkem " Jak podojit stát " .
Než jsem se prolistoval ke zmíněnému článku ( a vlastně ani neprolistoval …! ) , narazil jsem na interwiev s vítězkou prestižní Grand Trophy - kadeřnického to Oskara pod názvem " Ustřihněte mi ty starosti " .

Já jsem ve svém dosavadním životě měl vždy pocit dostatečného porostu na mé hlavě , ovšem musím se přiznat , že s přibývajícími léty poznávám stále rychleji , že prší .

A když v rozhovoru s vítěznou kadeřnicí - " první z Východu " - padla otázka , zda existuje nějaký " kadeřnický trik na pleš " ? , tak v tomto místě jsem maximálně zpozorněl . Tady je její odpověď ! - ( Cituji ! )

" Plešatých mužů je v dnešní době stále víc a není to jen tím , že o svoje vlasy málo pečují .Genetika se nedá ošálit a civilizaci taky nezastavíte . Všechno ochlupení vzniklo kvůli ochraně těla . Když vlasů ubývá , tělo už asi nepotřebuje být tolik huňaté , protože například není taková zima ! "

No řekněte , zda vám tento další poněkud netradiční důkaz o globálním oteplování naší planety nevyrazil dech a současně někoho nebo něco nepřipomněl .

Mně tedy nezvratnost důkazů vždy fascinovala a proto nemohu zapomenout na otázku Bolka Polívky ve filmu " Dědictví ……. " , tedy " Paní doktorko věříte v Boha ? " a pak na její zápornou odpověď jeho triumfální důkaz o existenci Všemohoucího .

Chce - li člověk sdělit " něco velkého " , musí to být pro posluchače , diváka či čtenáře cenné v tom , že je to mj . krátké a originálně překvapivé .

A já jsem pochopil , že ve srovnání s předešlým na to právě dnes zřejmě nemám …..


Psáno 1. července 2009