Prosinec 2008

Případným voličům dáme i tužky ...

21. prosince 2008 v 9:22 | Wess |  Aktuality
V nedělním TV programu " Politické spektrum " paní Wolfová - kdysi velká " socanka ",, nyní velká šéfka malé strany , zavzpomínala na volební kampaň ještě v ČSSD.Tehdy,jak řekla,měla k dispozici , co by hlavní manažer , obrovský objem finančních prostředků , takže před volbami dostávaly voličské domácnosti domů " dokonce málem tužky " kromě objemné papírové propagace volebního programu.
Inu , volič je pro některé politiky totéž , co účastník exkurze do podniku.I ten pak jde domů s igelitkou plnou " suvenýrů " ,zakoupených v papírnictví a v lepších případech po té opatřených logem podniku.
Logo se dá smýt a podobně je to po volbách s volebními sliby !
Nyní paní Wolfová sice vysvětluje " že politikům jde jenom o koryta " , to ovšem většina občanů určitě ví.
Takže i ona vlastně hlásí - že " stěrače stírají " - , stejně jako jiná žena ve známé filmové komedii....

Adámek již sedí ...

19. prosince 2008 v 18:38 | Katka |  Nostalgie
To už je dávno !
A já chci porovnat v kvalitě nahrávky servery You Tube a IMEEM se serverem STREAM!

YOU TUBEIMEEM
STREAM


Tak který server je nejlepší ?!?

Léto 2008

16. prosince 2008 v 19:19 | Wess |  Společnost
Citáty a myšlenky historických i současných celebrit... a koryfejů

13. prosince 2008 v 16:53 | Wess |  Trocha poezie nikoho nezabije

Při skandálech politika Grosse:( přátelé,buďme v pohodě,to už je dávno )

" Říká se sice, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, jak zní moudrost filosofa Hérakleita z Efesu, ale karikaturista Renčín zobecnil novodobou českou zkušenost, že totiž do stejných sraček není počet vstupů omezen ".

A tak stojíme, jako celý národ, po prsa v politické žumpě a vyhlížíme fekálku a zároveň se bojíme, aby nás nevsála s fekáliemi.JOHN ARCHIBALD WHEELER
Čas - to je prostě způsob, jakým příroda zajišťuje, aby se všechno neodehrálo najednou.


ALEXANDR MAKEDONSKÝ (umírající )
na otázku komu zanechává říši
Tomu nejsilnějšímu.JEAN DE LA BRUYÉRE
Být na obtíž je úlohou hlupáka. Jemný člověk vycítí, zda je vhod či ne a umí zmizet v okamžiku, který ještě předchází onomu, kdy se stane zbytečným

MILOSLAV RANSDORF ve svých glosách k české politice:

Když přijdu do Poslanecké sněmovny, žasnu nad tou záplavou primitivismu, arogance a hrubosti. Jako by mysleli v těch lavicích a za řečništěm jen na sebe. Graham Greene v Jádru věci soudí, že jsou určitá místa v srdci, které otevře jen bolest. Zapomněli, že bolest reálně existuje a má tisíce podob a může se dotknout i jich.
Proč se tak chovají? Odpověď jsem našel u starého římského básníka Horatia. "Stoupá-li nahoru nízký, není nad něj tvrdšího." Že by se v tom Mirek Topolánek našel, pochybuji. Před časem jsem viděl knihu se směšným názvem: Co si myslí Mirek Topolánek. Přitom pan premiér a myšlení jsou disjunktní množiny, tedy množiny bez průniku. Ale nebojte se. Není tu napořád. Má jen svých pár minut v dějinách, aby se historicky znemožnil.

Co mne vedlo k sestavení výše uvedeného ? Snad to je neuvěřitelná pokora historických osobností a naproti tomu drzost a nabubřelost v chování současné elity na veřejnosti , před zraky občanů , kterým , jak při každé příležitosti říkají , chtějí s l o u ž i t ...


Byli jsme při tom...

8. prosince 2008 v 13:51 | Wess |  Hradní stráž
Byli jsme přitom …


Po letošní červencové návštěvě u velitele Hradní stráže plk.Ing. Radima Studeného spolu s 15 dalšími bývalými příslušníky HS ,pro které to bylo zcela jistě nezapomenutelné setkání, však " nebyl všem dnům konec " .

Pro mne nečekaně dalším krásným překvapením bylo moje osobní pozvání od velitele HS na oslavy 90.let vzniku Hradní stráže,které se konaly dne 5.prosince 2008 na Pražském hradě.
Poněvadž pozvání znělo také na další jednu osobu,dal jsem se souhlasem mojí manželky přednost svému spolubojovníku Leošovi .
Oslava byla zahájena slavnostním nástupem čestných jednotek Hradní stráže na 1.nádvoří Pražského hradu.Před zraky prezidenta ČR,čestných hostů a veřejnosti pak Hradní stráž provedla slavnostní pochod.
Po té ,jako další část oslav,bylo ve věži Mihulka otevřeno muzeum Hradní stráže přestřihnutím pásky a odborným historickým výkladem pro přítomné čestné hosty.
V prvním podlaží hradní věže je umístěna historická část existence ochrany Hradu ve středověku a v období před vznikem Československé republiky.
Druhé patro prezentuje moderní historii Hradní stráže od vzniku republiky v roce 1918.Tehdy ostrahou prezidenta a jeho sídla byli pověřeni legionáři ze tří front 1.světové války.
V tomto patře je také umístěna také prezentace Hradní stráže po roce 1945,resp.po roce 1948.
Jako bývalí příslušníci HS z let 1964 - 66 jsme si s překvapením a lítosti museli také prohlédnout velmi neobjektivní a zpolitizovanou skleněnou vitrínu s tehdejšími uniformami ve velmi omšelém stavu.A zejména vysvětlující informační tabule ve vitríně nás překvapila svým neobjektivním textem . V něm
bohužel nebylo ani slovo o kvalitě ostrahy čs.prezidenta a jeho sídla,o úrovni reprezentace při státních návštěvách a audiencích i veřejných kulturních akcích ,ani o vycvičenosti , pořadovosti nás , tehdejších velmi mladých vojáků základní služby.O našem vztahu ke svému útvaru a o hrdosti,že jsme jeho příslušníky,ani nemluvě.Škoda !
Ve třetím podlaží muzea byla prezentována velmi pěkně současná Hradní stráž,její výstroj i výzbroj,úkoly,které musí plnit a její společenské aktivity na veřejnosti.Také uniformy čestných útvarů ze Slovenska a Německa byly zajímavé.
Vzpomněl jsem si na slova nynějšího velitele Hradní stráže při našem červencovém setkání.Tam řekl o základní filozofii při řízení svého útvaru ve věci kvality služby,reprezentace státu a otevřenosti útvaru k veřejnosti.A také tehdy vzápětí dodal,že ochrana čs. nebo českého prezidenta a jeho sídla byla vždy velmi odpovědnou a čestnou povinností každého příslušníka bez ohledu na politický systém.
Škoda,že autoři celkové koncepce stálé expozice muzea historie Hradní stráže se této filozofie také důsledně nedrželi !
Pak v prostorách katedrály sv.Víta následoval překrásný adventní koncert hudby Hradní stráže ,pozvaných sólistů a dívčího sboru za přítomnosti paní Lívie Klausové a kardinála Vlka,kteří přednesli krátké projevy.
Závěrečným a velmi důstojným aktem ,uskutečněným v reprezentačních prostorách Pražského hradu , bylo předání ocenění příslušníkům Hradní stráže,armády a odbojářům ,které předala pí.Lívie Klausová a další významní představitelé Obce legionářské atd. za přítomnosti čestných hostů a ostatních příslušníků Hradní stráže s jejich manželkami a dívkami.
Pro nás,bývalé příslušníky,byly oslavy 90.let vzniku Hradní stráže i přes zmíněnou skutečnost přesto krásným zážitkem.
Velmi proto děkuji veliteli Hradní stráže za jeho pozvání na tyto významné oslavy a přeji upřímně všem příslušníkům Hradní stráže mnoho úspěchů v jejich odpovědné službě !!


Wess - 8.12.2008Poznámka : Zde byla umístěna videa , pořízena našimi vlastními fotoaparáty z 1.nádvoří Hradu , kde jsme mohli být , jako čestní hosté , přítomni přehlídce a vyznamenání Hradní stráže prezidentem .
Z technických důvodů nebo bůhvíjakých , byla samovolně změněna ne reklamy a tak v rubrice Obrázky a fota uvádím alespoň vlastní fota z této akce !

Amazonky v Orlických horách

7. prosince 2008 v 20:26 | stan |  Společnost
Sezóna je v plném proudu a v Orlických horách řádí Amazonky !!Hana Hegerová v Dobře placené procházce 1966

7. prosince 2008 v 19:55 | You TUBE |  Muzica
Vždy bylo mým přáním mít muzikantské skvosty na mém blogu.S laskavým svolením YOU TUBE tak začínám Hanou HEGEROVOU,ovšem pomocí tlačítka SEARCH můžete mít na monitoru světovou hvězdu dle Vašeho výběru.Račte vstoupit !

RGV velká muzikantská i společenská nostalgie...

4. prosince 2008 v 10:45 | Wess |  Muzica


Tak jenom pár songů z 60.let , které pro tehdejší " teenegery " byly téměř fatální ...